Son Dakika Haberler

SARİYER BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE HAZIR

SARİYER BELEDİYESİ  KARLA MÜCADELEYE HAZIR
Okunma : 838 views Yorum Yap

İstanbul’da dün akşam saatlerinde başlayan ve seyrek kar yağdı. Karın etkili olması durumunda, Sarıyer’de yaşamı olumsuz etkilememesi için karla mücadele ekipleri yüzlerce personel ile kar küreme araçları ile 24 saat hizmet verebilmek için. Her zaman olduğu gibi gece alarma geçti.

AKŞAM SAATLERİNDE BAŞLADI

Karla mücadele kapsamında, 12 adet kar küreme aracı, 21 adet tuz atma aracı, 9 adet tuzlama aracı ve yüzlerce saha personeliyle hazır olan Fen İşleri ekipleri, çalışmalara akşam saatlerinde başladı.

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Sarıyer Belediyesi, karla mücadele çalışmalarına başladı. Bu yıl da tam donanımlı araçlar ve ekiplerle vatandaşların kışı rahat ve konforlu bir şekilde geçirmeleri için kriz masasında 8 müdürlükten 480 personel görevlendirildi. Dün başlayan kar yağışıyla birlikte İlçenin birçok noktasında küreme ve tuzlama çalışmalarını sabahın erken saatlerinden itibaren sürdüren ekipler, vatandaşların acil çağrıları için kriz masası oluşturdu. Ana arterler başta olmak üzere hamile, hasta ve cenazesi olan ara sokakların kardan temizlenmesine öncelik verecekler. Zabıta, Sağlık İşleri, Park ve Bahçeler, Veterinerlik, Ulaşım ve Temizlik İşleri Müdürlükleri de 7/24 hizmet vereceğini, vatandaşların acil durumlarda 444 1 722 numaralı çağrı merkezinden kriz masasına ulaşabilecekler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)