Son Dakika Haberler

SARIYER BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ

SARIYER BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
Okunma : 55 views Yorum Yap

Babanaci
Sarıyer Spor Kulübü üyesi, Sarıyer Taraftarlar Derneği Kurucusu ve Eski Yönetim Kurulu üyesi Ali Naci Çiçekçioğlu (Baba Naci). Sarıyer sahilinde bulunan Sarıyer Vehbi Koç lisesi önünde denize düşerek boğulduğu öğrenildi.
Baba Naci’nin gece saatlerinde cesedi denizden çıkartılarak İstinye Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.
Sarıyer Kulübünün en sevilen taraftarlarından ve uzun yıllar tribünlerin çilesini çeken cefakar taraftarlardan Baba Naci, yaşamı dönemindeki Sarıyerli futbolcuları ve Dünya kupasındaki futbolcuların yeteneklerini ve oynadığı kulüpleri ezbere bilen ayaklı bir tarih olarak her zaman yerini almıştı.
Sağlıklı olduğu dönemlerde tüm deplasman maçlarına giden ve kendi sahamızda bugüne kadar hiç maç eksiği bulunmayan Baba Naci, kendine has yaşam ekolü ile adeta destan yazmıştı. Dürüst ve inatçı kişiliği ile memur emeklisi olmasına rağmen elindeki tüm kısıtlı imkanlarla her maça giden cefakar Baba Naci yaşamı boyunca hiçbir maça bedava girmedi.
Son yıllarda Sarıyer Manşet Gazetesi kendisine köşesini açmış ve yayınlanan basılı yerel gazetede kendisine yer vermişti.
Son yıllarda ağır hastalık geçiren ve büyük mücadeleler vererek ayakta kalmaya çalıştı
Karaköy Salı Pazarı Deniz İşletmelerinden devlet memuru olarak emekli olan Ali Naci Çiçekçioğlu hiç evlenmedi.
İşte Baba Naci’nin son yazısı: ÇELEBİÇ
Durumumu özetleyerek yazıma başlayacağım. İlk olarak Sarıyer Posta daha sonra da Sarıyer Manşet gazetelerinde yazdım ve ayrıldım. Sarıyer Manşet’ten tekrar yazmam istendi ben de kabul ettim. İlk olarak Sarıyer Posta’da yazmamı sağlayan Refik Kesek’e ve Sarıyer amigosu Hüseyin Çolak ile kaleme aldığımız Çelebiç ile ilgili yazıyı benden daha çok kişiye ulaştıran İrfan Terzi’ye teşekkür ediyorum. Sarıyer takımının eski futbolcularından Mehmet Kalkavan, Oğuz Aydın, Büyük Hakan ve Beşiktaş ve Sarıyer takımlarının kaleciliğini yapan Mustafa Özbek ile röportaj yapmak istiyorum. İsteğim gerçekleşirse onları size yazacağım.
Bu yazımda size Çelebiç’in oynadığı 1982 yılı Adana’da oynanan Adana Demirspor – Sarıyer maçı, Sarıyer maçı 3-2 kazanmıştı. Çelebiç o maçta 2 gol atmıştı, gollerin birini 5. dakikada frikikten atmıştı.
1983-1984 sezonu Ali Sami Yen Stadı’nda oynanan Galatasaray-Sarıyer maçı, Sarıyer maçı 1-0 kazanmıştı, Çelebiç golü 18 civarından sol ayakla atmıştı.
1983-1984 sezonu İnönü stadında oynanan Sarıyer-Trabzonspor maçı, Sarıyer maçı 1-0 kazanmıştı. Maçın 86. dakikasında Trabzonsporlu Kemal, Mücellip’i düşürmüş hakem penaltı vermişti. Çelebiç şık bir vuruşla topu ağlara göndermişti.
1983-1984 sezonu Ali Sami Yen Stadı’nda oynanan Sarıyer-Orduspor maçı, Sarıyer maçı 3-2 kazanmıştı. Çelebiç o maçta golü 40-45 metreden çok sert bir şutla atmıştı.
1983-1984 sezonu Fenerbahçe stadında oynanan Sarıyer-Karagümrük maçı, Sarıyer maçı 2-1 kazanmıştı. Sarıyer, Çelebiç’in süper frikik golüyle 1-0 öne geçmiş, Karagümrük Mehmet Eleşin’in gölüyle maçı 1-1 yapmıştı Sarıyer 76. Dakikada Oğuz’un attığı golle maçı 2-1 kazanmıştı.
4 yıl Çelebiç ile birlikte oynayan Rıdvan Dilmen’in televizyondaki yorumu şöyleydi; ‘’Çelebiç en az Alex kadar iyiydi, koşsa Türkiye’de ne işi vardı.’’
Baba Naci