Son Dakika Haberler

Sarıyer Devlet Hastanesinin Temeli Atıldı.

Sarıyer Devlet Hastanesinin Temeli Atıldı.
Okunma : 103 views Yorum Yap


DSC_0572Tören öncesi TFF’ na Ali Düşmez ile birlikte bir saat toplantı ve ziyaret yapan sağlık Bakanı törene kısa bir süre geçikmiş oldu.

Saglık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sarıyer Devlet Hastanesi’nin temel atma törenine  katıldı. Müezzinoğlutörende yaptığı konuşmada, İstanbul’un, sağlık yatırımlarıanlamında sıkıntılı süreci 2-3 yıl içinde aşacağını belirtti.

DSC_0433İstanbul Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu da hastanenin tamamlanmasıyla boğaz kıyı hattında yaşayan 500 bin kişiye sağlık hizmeti verileceğini ifade etti. Konuşmaların ardından Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, butona basarak, temel atma işlemini başlattı.

DSC_0438370 yatak kapasiteli hastanenin, 2015’de tamamlanması planlanıyor. Saglık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Müteaahhit firmaya en erken ne zaman bitecek dedi. Tarih olarak 19 Mayıs 2015 verildi.

Sarıyer Belediye Başkan Vekili Hayati Kaptanoğlunun da katıldığı törene Başkan yardımcılarından Recep Yel ve Adnan Ayber de törene katılanlar arasındaydı.

DSC_0590Bakan Mehmet Müezzinoğlu tören sonrasında  Ali Düşmez’in davetlisi olarak Sarıyer Spor Kulübüne geldi dostları ile hasret giderdi.