Son Dakika Haberler

Sarıyer ilçe Seçim Kurulu itirazı kabul edildi. Sarıyer’de Olağanüstü Kongre ertelendi.

Sarıyer ilçe Seçim Kurulu itirazı kabul edildi. Sarıyer’de Olağanüstü Kongre ertelendi.
Okunma : 124 views Yorum Yap

CHP Sarıyer ilçesi, Mehmet Deniz’in İlçe seçim kuruluna itirazı üzerine,ilçe Seçim Kurulu Başkanı hakim vermiş olduğu kararla olağanüstü Genel Kurulu ertelemek zorunda kaldı,

Kayyum 4 Mart 2012 tarihinde  olağanüstü Genel Kurul kararı almıştı. Aynı şekilde İlçe Başkanı Mehmet Deniz 4 mart 2012 tarihli olağan kongre tarihi almıştı.

Eski delegelerle yapılacak olan olağanüstü genel kurul, Mehmet Deniz yönetiminin CHP il Başkanlığı nezdinde yapmış olduğu itiraz ilçe Seçim Kurulu Başkanı hakimin kararı ile  yapılması gereken kongre ertelenmiş oldu.

Belirsizlik devam ediyor!

Şimdi ne olacak.

CHP Sarıyer ilçe Başkanı Mehmet Deniz atama ile yönetime gelmiş, Genel merkezden verilen takvim gereği delege seçimleri yapmış ve listesini yanlış tarihle ilçe seçim kuruluna vermişti.

Sarıyer CHP de delege seçimleri bazı mahallelerde seçimli olarak, bazı mahallelerde ise ilçe Başkanı kendi kanaatini kullanarak listeleri yapmış ve  delege seçimleri yapılmış olarak gösterilip. kayyum atama kararı çıktığı tarih itibarıyle, sonuçları hızlandırarak seçimleri tüm mahallelerde yapıldığını beyanla İl Başkanlığına delege listelerini onaylatmadan ve ilçe seçim kuruluna verilmişti.

Yeni delege listeleri verilirken sunum tarihin 1 aylık yanılma olduğundan ilçe seçim kurulu listeyi onaylamamıştı.

CHP Sarıyer ilçenin yeni yapılan delegeleri geçerli mi?

6 Şubat 2012 tarihinde İlçe seçim kuruluna verilen, fakat müracaat tarihi 06.ocak 2012 olarak verilen listelerde tarihin yanlış yazılması sonucu kabul edilmemişti.

Kayyum ertelenen olağanüstü Genel Kurul neticesinde nasıl bir yol izleyecek..

Ayrıntılar az sonra…