Son Dakika Haberler

SARIYER SEZONU GEMİDE AÇTI

SARIYER SEZONU GEMİDE AÇTI
Okunma : 139 views Yorum Yap

Sarıyer S.K.2017/2018 sezonunu BARIŞ v e SEVGİ ismini taşıyan Sarıyer Belediyesine ait teknede açtı. Sarıyer Belediyesi ile Sarıyer S.K. nün birlikte organize ettikleri bir etkinlik oldu. Geziye Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç, Başkan yardımcılarından Gökhan Zeybek, Meclis Üyesi Hayrettin Dereli ile Mustafa Balcı, Sarıyer Spor kulübünde başkanlık yapanlar, Sarıyer Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulundan belirli kişiler, 1962 den günümüze kadar olan süre içinde Sarıyer’de futbol oynayan futbolculardan elit bir topluluk ve ayrıca Siyasi parti (AKP, CHP ve MHP) ilçe başkanları, bir kısım muhtar, bazı STK temsilcileri ve basın mensupları katıldı. 

Yeni futbol mevsiminde Sarıyer takım kadrosunda yer alan futbolcular, teknik heyetinde hazır bulundu sezon açılışında. Boğaziçi’nde tur atıldıktan sonra yemek yendi, yemeği takiben Dr. Ahmet Bekaroğlu yemek duası ile birlikte veciz bir konuşma ile sezonun başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

Boğaziçi gezisi yapılırken Belediye Başkanı günün ve yeni sezonun önemini vurgulayan bir konuşma yaptı ve kulüple siyasi partiler, Belediye, STK ları ve seyircilerin bir el, bir yürek olmaları, birlikte hareket etmeleri gerektiği üzerinde ısrarla durdu ve yeni sezon için başarılar diledi. Bilahare siyasi partilerin ilçe başkanlarına, yerel basın mensuplarına hazırlanan formalar takdim edildi. Forma takdim edenler ile forma alanların kısa ve öz konuşmaları dikkat çekti. Hemen herkes taraftar, futbolcu, yönetim işbirliği ile başarıya gidilebileceği üzerinde duruldu.

Buraya kadar her şey iyi… Şunu belirtmek isterim yıllardan beri ilk kez doğru dürüst bir sezon açılışı yapıldı.

Bu açılışta futbol karşılaşması yoktu bu eksiklikse varsın eksik olsun. Önemli olan futbolcularla eski ve yeni yöneticilerin, taraftarların birlikteliklerinin sağlanması, futbolcuların daha yakından tanınması ve Sarıyer S. Kulübünün önemli bir kulüp olduğunu, başarıya hasret kaldığını, bu başarının da kurulan bu kadro ile elde edilebileceğini vurgulamaktı.

Öyle de oldu. I. Türkiye Liginde (Şimdi Süper Lig) oynayan Sarıyer takımının güçlü kadrosundan bir kısım futbolcunun Sercan Görgülü, Osman Yıldırım, Hakan Özgerçek, Aykut Kocabal, Ahmet Yılmaz, Mahmut Kocabal; daha önce ve sonraki kadrolardan Adnan Özcan, Zeki Yazıcı, Eyüp Şengün, Mustafa Pırnal, Mustafa Salepçioğlu, Ümit Teke, Cenk Tekelioğlu, Sinan Demirci (İsmini unuttuğum varsa özür dilerim)…
Divan Kurulu Üyeleri ve Sarıyer’de uzun yıllar yönetici olarak görev yapan Sami Canel, Cüneyt Dinç, Refik Kesek, tribün liderleri, kanaat önderleri ve bir kısım taraftar…

Sezon açılışı etkinliğinden herkes memnun oldu. Bunu futbolcularından yüzlerinden anladık. Hiçbiri aman şu gezi bitse de kampımıza dönsek havasında değildi, en azından böyle öyle gördüm/hissettim.

Sporcuların birbirine kenetlenmiş olması, yeni transfer edilen futbolcuların takıma çok kısa sürede adapte olmaları ilerisi için ümit verdi. Eğer bu hava devam ettirilebilirse takımın çok başarılı olacağını iddia edebilirim.

Bir konuya değinmek isterim. Konuşmamı yaptıktan sonra yanıma gelen Teknik Direktör Bahri Kaya’nın “lütfen bizi yalnız bırakmayın, bu kulüp sizin, biz misafiriz, işimiz biter gideriz. Gelin çayımızı için, antrenmanlarımıza gelin bize güç verin” sözleri beni hayli duygulandırdı. Hoca haklıydı. Takımdan bir şeyler yapması bekleniyorsa ona destek vermek, moral aşılamak her Sarıyerli sporseverin görevi olmalıdır. Söz verdik, kulübe gidecek, ziyaret edeceğiz.

Yazan: İbrahim BALCI