Son Dakika Haberler

Sariyer Sivaslılar Derneği Kahvaltıda Buluştu

Sariyer Sivaslılar Derneği Kahvaltıda Buluştu
Okunma : 150 views Yorum Yap

page_sivas_dernegiSarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) Sarıyer ilçesinde İstanbul Korupark tesislerinde düzenlenen kahvaltı programıyla Sarıyer’de bulunan Sivas dernek yöneticilerini ve yönetim kurulunu bir araya getirdi.
 
Sarıyer Sivaslılar Derneği Yönetim Kurulu tarafından organize edilen kahvaltı programına SASİDER yönetim kurulunun yanı sıra , Sivas Vadi Federasyonu Başkanı İsmail Karabiber,Sivas Vadi Federasyonu Başkan Yardımcısı İrfan Göz, Ak Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kuzpınar, Gümüşdere Mah.Muhtarı Abdullah Gündoğdu,Fatih Sultan Mah.Muhtarı Osman Karaçam,Suşehri Naipli Köyleri Birliği Başkanı Adnan Yavuz,Köy Dernek Başkanları,Sivaslı iş adamları ve çeşitli Sivil Toplum Yöneticileri katıldı.
“Genel Kurul Hazırlığı”
Kahvaltı sonrasında ev sahibi olarak açılış konuşmasını yapan Sarıyer Sivaslılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Edip Cengiz;  dernek olarak yapılan faaliyetlerin kısa bir değerlendirmesini yaptı. İlerleyen günlerde gerçekleşecek olan Genel Kurul Seçimine hazırlandıklarını, bu aşamada Sarıyer’de Sivas adına bulunan her kurumun ve her kişinin bu genel kurula destek olmasını, fikirsel ve eylemsel bütünlük adına katılım sağlamalarının zorunluluğunu ifade etti.
Katılımcıların sırayla kendilerini tanıtarak söz aldığı ve görüşlerini ifade ettiği toplantının bir diğer gündemi Sarıyer’de bulunan Sivaslı hemşerileri bir bütünlük içinde tutmak adına çeşitli etkinlikler yapmak, üye sayısını arttırmak, Sarıyer halkına güzel hizmetlerle katkıda bulunmak oldu.
Programın sonunda söz alan Sivas Platformu Başkan Vekili ve Sivas Vadi Federasyonu Başkanı İsmail Karabiber yaptığı konuşmasında İstanbul genelinde oldukça yoğun bir nüfusa sahip olduklarını dile getirdi. Her türlü düşüncenin Sivas çatısı altında bütünleştiğini belirten Karabiber; Sivaslıların Sarıyer gibi boğazın incisi ve değerli bir ilçesinde de birlik ve bütünlük içinde çalışmalar yapıldığından dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti ve önemli olan hemşerilerimizi bir çatı altında toplamak ve bunu her geçen gün büyütmektir dedi.
Sarıyer’de kurulu diğer derneklerle Sarıyer’e ve Sarıyerlilere hizmet etme adına birlikte çalışmalar yapılabilmesi için  Sarıyer Uzlaşma Komisyonu kurulması katılımcıların oy birliği ile kararlaştırıldı. Komisyona Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Muhtarı Osman KARAÇAM, Gümüşdere Köyü Muhtarı Abdullah GÜNDOĞDU, Sarıyer Beld. Bilgi İşlem Müdürü Sezgin BAŞALAN, İş Adamlarından Hasan ŞAHİN, Kazım DOĞAN ve Yüksel ERDİLLİ oy birliği ile seçildiler.
Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği, hoş muhabbetlerin ve esprilerin bir çok kez yapıldığı kahvaltılı toplantı toplu aile fotoğrafı çekimiyle son buldu.
KAHVALTI 1KAHVALTI 2KAHVALTI 3