Son Dakika Haberler

SARIYER SPOR KULÜBÜNE “HAİNLİK DEĞİL” HİZMET EDİLMİŞTİR

SARIYER SPOR KULÜBÜNE “HAİNLİK DEĞİL”  HİZMET EDİLMİŞTİR
Okunma : 65 views Yorum Yap

 

Hain’lik çok pahalı bir bedeldir.

Sarıyer Spor Kulübü hiç bir zaman siyasete alet olmamış, siyasetten beslenmiştir..

Sarıyer Spor Kulübünde yöneticilik yapmış ve şuan Divan Kurulu üyesi olarak hizmet etmekten gurur duyan bir kişi olarak basında çıkan Sarıyer Spor Kulübü otobüsünün siyasete alet edilmesi konusunda yapılan haber ve içeriği kulüp camiasını derinden etkilemiştir.

Servis otobüsü Sarıyer Belediyesine ait ve bir hafta önce dış kaplaması yenilenerek düzenlenmiştir.

Otobüs kulübe maçlarda ihtiyaç duyulduğunda kullanması için verilmektedir.

Sarıyer Belediyesi, Belediye hizmetinin yanı sıra bu otobüsü “cenazelerde” dahi kullanmaktadır. “Etkinliklerde”, “Şehirler arası gezilerde”, “İstenildiğinde kongre” ve “kurultaylarda” dahi kullanmaktadır. Doğal hakkıdır. Gerektiğinde başka “spor kulüpleri “ içinde kullanmaktadır.

******
Sarıyer Spor Kulübü siyasete alet edilmez ve edilmemiştir de.

Sarıyer Spor Kulübü her zaman olduğu gibi siyasetten yararlanmıştır. Yararlanmayı bilmiştir. Son dönemlerde yararlanmamasının sebebi ise tamamen kişisel söylemler ve kırgınlıklardır.

ŞÜKRÜ GENÇ’İN HAYALİNİ KIRMAYALIM

Bugün geçmişe Sarıyer Spor Kulübü Tarihine baktığımızda ise Erdal Aksoy ANAP, Ali Sandıkçı ANAP,İhsan Yalçın SHP, Yusuf TÜLÜN RP.AKP, Sedat Özsoy ANAP, Adnan Albayrak CHP, Hayati Kaptanoğlu CHP olarak hizmet etmişlerdir. Özer Çiller DYP gibi yöneticilik yapanları dahil etmedim.
*****

Sarıyer Spor Kulübü’ne destek veren, sonradan Sarıyer’e gelerek ikamet eden ve bilmeden bazı tartışmalarda bulunan dostlarımız, bir haber de ve sosyal medyada haksız bir şekilde tartışmaların içine düşmüştür.

 

ZEKERİYAKÖY 1.TL’ye HEDİYE EDİLDİ.

Malesef uzun bir aradan sonra, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Hayati Kaptanoğlu döneminde 2009 senesinde iktidara gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in “Başkanlık Teklifi” ile Sarıyer Belediye Meclisinde (1.TL) Karşılığında Zekeriyaköy Spor Tesislerinin kullanım hakkını Sarıyer Spor Kulübüne vermiştir.

ŞÜKRÜ GENÇ BURADAN SÖZ VERİYORUM

Aynı meclis kararında ilave olarak madde hakkında yapılan görüşmede Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç söz almış, Sarıyer Spor Kulübüne hizmet için buradayım demiştir. “Sizler mecliste yapacağımız yatırımları engellemezseniz mevcut arazilerimiz üzerinden Sarıyer Spor Kulübü Kompleksi hedefimizi gerçekleştireceğiz. Ve Sarıyer Spor Kulübü özlediği ve hak ettiği yere layıkıyla gelecektir. Burdan söz veriyorum”.

Mecliste “CHP Grubu KABUL” oyu vererek seyirciler ayakta alkışlamış. “AK PARTİ GRUBU RED OYU VERMİŞTİR”.

*****
TARİH ACIMASIZDIR

“ Sarıyer Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda Sarıyer Belediye Başkanı olan Yusuf Tülün (Refah Parti) 1. Döneminde şuan Cumhuriyet Meydanı olan yerde bulunan Sarıyer Spor Kulübü Lokali Yıkılmıştır. “

Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün AK Parti 2. Döneminde ise Sarıyer Spor Kulübü Kafeteryası ve Balıkçılar Çarşısı Yıkılmıştır.”

Her türlü siyasi dostluklar, arkadaşlıklar, Sarıyerlilik, Sarıyer Spor Kulubüne hizmet aşamasında siyasetin önüne geçmiştir.

Bugün olduğu gibi yine her dönem yıpratıcı unsurlar ve dedikodu, yanlış değerlendirme Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun ile kişisel sebepler aradaki insanlar nedeni ile resmi kurum ve camia arasında dostluklar bozulmasına sebebiyet vermiştir.

ASIL MESELE, BAĞCIYI KOVMAK DEĞİL, ÜZÜM YEMEKTİR..

Bugün Sarıyer Belediyesi, “Bütçesi, yatırımları ve çağdaş yapılanması ile Türkiye’de sayılı belediyelerinden olmuş, Sarıyer’in nüfusu 400 binlere ulaşmış 2009 ‘dan bugüne kadar 100 bin öğrenci yaz okullarında spor yapmış, bugün alt yapı ve diğer branşlarda şampiyonluklar yaşamış binlerce sporcusu vardır. Sarıyer aileleri bu imkanlardan yararlanmaktadır. Bu yıl Voleybol takımı güçlü rakipler karışında başarısız olmuş süper lig’den tek puan farkı ile küme düşmüştür”.

Tüm bunlar sosyal proje içinde halkın yararlanması için yapılmış ve gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca, Şükrü Genç’in Olimpik Kapalı Spor Salonu projesi hazırlanmış ve Sarıyer Spor Kulübü ve halkına kazandırılma aşamasındayken nasıl olurda “siyasete alet cümleleri” kullanılmaktadır..

Onun içindir ki, ADALET BUNUN NERESİNDE – ADALET İSTİYORUZ….

Mustafa Balcı
SSK Divan Kurulu Üyesi