Son Dakika Haberler

SARIYER YENİLMEZLİĞİNİ DEVAM ETTİRİYOR

SARIYER YENİLMEZLİĞİNİ DEVAM ETTİRİYOR
Okunma : 14 views Yorum Yap

SARIYER- 2, GAZİANTEPSPOR- 1.
Hakemler: Hasan Avcı (İzmir)
Kurşatman Akın (İzmir) Uğur Onay İzmir (4. Hak: Feridun Daldaş, Denizli).

SARIYER:Ali- Serkan (Ozan), Abdullah Karmiml, Özgür, Feyyaz (Fırat) – Hüseyin, Adem, Bertul- Ali Kucik, Yaser, Alim (Abdullah Topkara).


Sarıyer’in ligin alt sıralarında yer alan takımına karşı farklı bir skorla maçı kazanılacağı anlaşılıyordu ama olmadı. Zira, rakip takım ligin alt sıralarında olmasına karşın, mücadeleyi benimsemiş çok genç bir kadro. Lidere karşı oynadıklarının bilinci içinde maçın sonuna kadar mücadeleyi elden bırakmadılar.

Sarıyer elbetteki maçın üstün olan tarafı idi. Bilhassa futbolu futbol olarak oynama gayeri içinde göründü maç boyunca. Sürekli paslarla göze hoş gelen futbolunu devam ettirdiler. Bu özelliklerini hiç kaybetmediler. İyi de ettiler. İlk yarıda Sarıyer’in inanılmaz pozisyonları vardı. İlk üç dakika içinde 2-0 öne geçibilirlerdi ama poziyonları değerlendiremediler. Sonraki dakikalarda keza iki önemli pozisyon buldularsa da gol yapamadılar.

Maçın ikinci yarısı da aynı tempoda oynandı. Serkan Balcı’nın sakatlığı takımın futbolunu çok etkiledi. Sonra Feyyaz’ın sakatlığı geldi. Önemli olan oyundan alınanların yerine girenlerin randıman vermesi. Bu sezon Sarıyer şanslı, çıkanın yerine giren futbolcu çıkanı aratmıyor.

Sarıyer maçın 62’ci dakikasında köşe vuruşu sonunda Abdullah Karmil’in kafa vöuruşu ile ilk golünü kazandı. Bu golden sonra kükreyen lacivert-beyazlılar 63’cü dakikada ikini glünü buldu. Ozan, Ali Kucik paslaşması ve yapılan orta sonunda Yaser’in şık kafa vuruşu ile durumu 2-0 yaptı. Bu golden sonra Sarıyer’in farka gideceği bekleniyordu ama elde edilen fırsatları değerlendiremediği gibi bir rakip atağında, ofsayt anlayışı ile Sarıyer defansı birbirlerine topu bırakınca rakip santrafor yakınd n topa dokundu durumu 2-1 yaptı. Maçın 90*4 dakikasında Bertul’un boş kaleye kafa ile gönderdiği top avuta çıkanca Sarıyer önemli bir fırsattan yararlanamamış oldu ve maçta 2-1 Lider Sarıyer’in lehine sona erdi.,