Son Dakika Haberler

SARIYER ZOR DA OLSA KAZANDI

SARIYER ZOR DA OLSA KAZANDI
Okunma : 108 views Yorum Yap

SARIYER- 2, ANK.DEMİRSPOR- 1.

Hakem: Direnç Tunusluoğlu, Egemen Savran, Muratcan Ilgaz.
SARIYER: Ali- Serkan, Abdullah Karmil. Özgür, Fırat- Hüseyin, Adem (İskender), N. Fatih- Ali Küçük (Bertül), Yaser, Abdullah Topkara (Alim)

Sarıyer maçı güçte olsa kazanmayı bildi ve liderliğe yükseldi. Beklenmedik derecede kötü bir müsabaka oldu. Zayıf rakip olarak tanımlanan Ank. Demirspor taş gibi bir takım olarak görüldü. Hiçde zayıf bir ekip havasında değildi. Nasıl ligin en alt sırasında bulunuyor anlamak mümkün değil. 

Sarıyer ise her zamanki gibi. Sarıyer bu maça da değişiklikle çıktı.

 Nedense Sarıyer teknik direktörü rotasyonu bir lig maçında devreye soktu. Bence yanlış. Türkiye Kupası maçı beklenmeliydi.Oturmuş bir takımı zorunlu olmadıkça değiştirmenin anlamı yoktu. Ama rakip zayıf böyle bile olsa Sarıyer’in iyi oynaması gerekir. Nerede! 

Sarıyer hiç de iyi değildi. Çok paslı ama ağır futbol oynuyor. Sanki rakip takım rahatsız olur düşüncesi ile sertlikten kaçıyor. Rakiplere karşı bu kadar ne ağır futbol oynanır ne de bu kadar yumuşak futbol… 

Takım ağır, ileri pas yapacak yerde devamlı geri top oynaması kabul edilebilir değil. Sarıyer takımı bu değil. Buna bir çare bulmalı. 

Sarıyer’in defansı çok gol yiyor. orta sahası ise yeterli değil. Orta alanda İki yaşlı Adem ve Hüseyin’in bir arada oynamaları takımı frenliyor. Birinden biri tercih edilmeli. Bu iki futbolcu daha çok mücadele ederek sorumluluk almalılar. 

Takımı ileri taşıyacak adam sayısı az.Ali Küçük iyi gününde değildi. A. Topkara ayağına hakim ama hayli ağır ve topla çok oynuyor. Yaser bildiğimiz gibi. Zaten yeterli pas da alamadı.

Serdar Hoca oyuncu değişikliklerini yerinde yaptı. Takımı ileri taşıyacak iki adamı Bertül ve Alim oyuna alarak saha hakimiyetini ele geçirdi.

 Rakibin 1-1 yakaladıktan sonra oyunu ağırlaştırma çabaları ve vakit geçirmek için sertliğe yönelmeleri, düştüklerinde yerden kalkmamaları bir yana teknik elemanlarının sol açıkları 10. No. lu Ulut Aslan’ı oyundan alması Sarıyer defansını rahatlaştı. Rakip takımda 18. No. lu Şamil, 92. No.lu Orhan Gülle ve 77 No. lu Burak Kara iyi futbolcular. 

Sarıyer son 10 dakikada oynadığı hırslı futbolunu 90 dakikaya yaydığı anda istediği sonuca ulaşmakta zorlanmaz. Ne var ki Sarıyer’in hala en azından üç futbolcuya daha ihtiyacı var. Kesinlikle bir santrafor, bir orta saha ve bir de stoper. 

Ha goller mi: Sarıyer ilk golünü 20. Dk. da bir korner atı sonunda meydana gelen karambolde kale ağzında topla buluşan Özgür’ün ayağından kazandı. 

Devreyi galip bitirdi. İkinci devreye rakip takım çalan hakimiğyetini kaybettiği bir sırada beraberlik golünü yediğinden rakip futbolcu Gülle Ceza sahası üzerinden mükemmel bir şutla durumu 1-1 yaptı. 

Beraberlik golünü yiyen Sarıyer’de oyuncu değişiklikleri yapıldı bu da takımı kamçıladı ve oyuna hakim oldu ve nihayet 88. dakikada Bertul’un harika ortasına muhteşem vuran Alim’ durumu 2-1 yaptı maç da Sarıyer’in 2-1 galibiyeti ile sona erdi.