Son Dakika Haberler

SARIYER’DE 15 TEMMUZ ” ONLAR CANLI YAYINDA KONUŞTU”

SARIYER’DE 15 TEMMUZ ” ONLAR CANLI YAYINDA KONUŞTU”
Okunma : 92 views Yorum Yap

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü  Sarıyer Meydanında anıldı..

Türkiye Cumhuriyeti tarihi’nin  en acımasız hain darbesi Sarıyer meydanında büyük kitleler tarafından anıldı.

Sarıyer Cumhuriyet meydanında Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, AKP Grup Başkan Vekili Nurettin Çelik, Grup Sözcüsü Hicran Çelikyay. AKP Meclis Üyesi Abdullah Günaylı, Eski Meclis Üyesi Cemil Özbalta, Mehmet Çakır, Sarıyer Times canlı yayınına katıldılar. CHP Eski Belediye Başkan aday adayı Av. Necati Yıldırım Sarıyer Times’e konuştu.

Av.Necati Yıldırım : “Türk halkı kendi vatanına her zaman sahip çıkar, Hiçbir zaman bu vatan toprakları bu ülke, bu devlet bu milletle beraber ebediyen sonsuza kadar devam edecek, bu albayrak bu gökyüzünde, bu ezanlar uzayın en derinlerine kadar bu milletin vicdanıyla, aklıyla, iradesiyle bu ülke en ileri seviyede dünyadaki devletler içerisinde, kendi bölgesinden en güçlü devlet olmaya devam edecektir. Bizim milletimiz kendi tarihinden aldığı güçle kendi gücüyle topraklarda huzur içerisinde , mutluluk içerisinde yaşayacaktır, bunun önünde hiç bir güç hiç bir engel tanımayacaktır, Bu milletin hem ordusu ile hem siyasetçisi ile bir bütünlük içerisinde türk halkının, türk milletinin sonsuza kadar. Bu topraklarda Türkiye Cumhuriyetini devan ettireceğine inanıyorum. Bu devleti kuran Mustafa Kemal‘in, laik cumhuriyetin, sosyal hukuk devletinin bu topraklar sonsuza kadar deam edeceğine inanıyorum” dedi.

AKP Grup Başkan Vekili Nurettin Çelik ise canlı yayında : “Rabbimden niyazım şu, Mehmet Akif’in dediği gibi “İstiklal Marşı bir daha yazılmaz, inşallah bir daha 15 Temmuz’ların yaşanmamasını diliyorum. Bu ülke gerçekten bereketli bir ülke hepimize yetecek, bu ülkede hepimiz birlikte yaşayacağız, birlik beraberliğimizi bozmak isteyenlere rabbim fırsat vermesin, bizi bozmak isteyenler olaca, uyanık olacağız, onlara karşı tedbirimizi alacağız, onlara karşı milletçe dik durmaya devam edeceğiz inşallah, Dileğimiz arzumuz tekrar bu kadar acı fatura ile ödenmemesiydi, inşallah bundan sonra ödenmez, bu günleri biz emanet eden tm büyüklerimize rahmet diliyorum, 15 Temmuz gecesi sokağa çıkan, tanklara karşı çıkan tüm halkımıza allah razı oldun diyorum” dedi.

AKP Sarıyer Meclis Üyesi Abdullah Günaylı ise Meydanda yapmış olduğumuz canlı yayında: “Bir Kurtuluş savaşı yaşadık 15 Temmuz nerde ise Türkiye’yi bitirmek isteyenler derslerini aldılar bugün burada onu yaşıyorlar, Artık bu miletin dünyada gördüğü her hangi bir düşünceleri varsa ülke adına bunu gördü, herhalde bundan sonra o düşüncelerini bir daha düşünmeleri gerekiyor, 80 milyon insan bu vatanı böldürmez, bu vatanı birilerine peşkeş çekmez, Dünya’da en ender uluslardan bir tanesidir , ben başka ulus tanımıyorum. Silahın önüne, tankın önne çıkacak hiç bir üleke insanı tanımıyorum bu yanlız bize mahsuz. Onun için batıyı da korkutuyor, Dünyayı’da korkutuyor, Bu ulus güçlü olursa yarına başlarına bela olacak korkusu ile bu ulusu yemeye çalışıyorlar ama yiyemeyecekler “ dedi.

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ise : “ 15 Temmuz türk milleti için gerçekten tarihi günlerden bir tanesi, 15 Temmuz hainleri unutmayacağımız bir tarih, kahramanalarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi de untmayacağımız bir tarih, artık darbeler dönemi geçti bun artık herkesin bilmesi gerekiyor, içerdeki hainler, dışardaki işbirlikçiler ne kadar uğraşırsa uğraşsın Türk milletini artık darbe ile entrikalarla yön erilmeyecek millet olduğunu herkes bilecek, 15 Temmuz bunun güzel bir göstergesi ve artık tüm dünyaya Türk’ün darbeler karşısında bayrağı ile dilinde tekbirlerle nasıl karşı koyduğunu millet biliyor, Dünya biliyor dedi. Bunun en güzeli Türk milleti verdi, bunun üzerinden bir yıl geçti ve o hainler şu anda hesap veriyor, o gün yaralanan kardeşlerimiz gururla başı dik olarak geziyorlar, ama o hain işbirlikçiler adalet önünde hesap veriyorlar ve verecekler. Aynı zamanda bugün demokrasi ve milli birlik günü demokrasimiz içinde son derece önemli bir gün, bu açıdan gazilerimiz acil şifalar diliyorum. Şehitlerimize allah rahmet diliyorum” dedi.

AKP Grup Sözcüsü Hicran Çelikyay ise : “ Burada 15 Temmuz ruhu devam ediyor bu milletin mayasında esareti saklısı yok her daim inşallah bağımsızlığımız devam edecek” dedi.

AKP eski Meclis Üyesi İlçe Başkan Yardımcısı Cemil Özbalta ise : “Türk halkına pranga vurulamaz diyoruz, bu ülkeye bu halka bir şey olmaz diyoruz, bu olay bir mücadeledir var oluştan yok oluşa kadar bu mücadele devan edecek, bu halkla batılın mücadelesi ister birileri allah adına kandırarak yapsın, ister birileri Atatürk’ü kullanarak yapsın, birileri ateizmi kullanarak yapsın ama nihayetinde hiç biri başarıya ulaşmaz, çünkü plan yapanların en büyüğü allahtır. Zalimleri cezasını verecek olan odur” açıklaması yaptı.

Cemil Özbata’ya sorduk nereye adaysınız.

“Biz davaya adayız. Davamızın dışında 30 senedir siyasi hayatımıda gelen bütün ilçe başkanlarıma biat etmişimdir, bütün genel başkanlarımıza bat etmişizdir davamızda zerre kadar sapma olmamıştır, Eğer davsında sapan biri olursa onun davası olmaz, kendisinin bir menfaati olur, allah o günleri bize yaşatmasın göstermesin”.

İŞTE BENİM BELALIM….
Cemil Özbalta bu dönemde niye yok,

“Senin daha önce yazdıklarına nazaran Meclis Üyesi olduktan sonra, ne kadar menfaatçi olduğunu ( Canlı yayında “kapatma, kapatma” ) ne kadar sesini çıkaramadığını, ne kadar boyunduruk altında kaldığını, biat insanı olduğunu gördüm, “yazılarınla uygulamaların arasında ahan bu kadar fark var” . Sen Mustafa Balcı olarak, Mustafa Balcı’nın kaleminden zehir akarken, halka göre doğruları yazarken belli bir yere geldikten sonra suskunluğun “ bu halk için zehirdir” . Ben bunu yakıştıramıyorum Mustafa Balcı’ya.. Bu Mustafa Balcı’nın karekterinde olan bir şey değildir.. belalım dedin ya doğruları söylediğim için belalın oluyorum” dedi.

AKP Eski Meclis Üyesi Şair Mehmet Çakır ise : Sarıyer Times olarak 15 Temmuz ile ilgili düşüncelerinizi yazmanızı bekliyorum dedi. Biz ise canlı yayında Sayın Mehmet Çakır’ın şair olduğunu bildiğimiz için bugün canlı yayında kaçamayacağını belirttik.

Ve bize olan Borcumuzu istedik..

Mehmet Çakır’ın 15 Temmuz ile ilgili kendi yazdığı şiir:

İmanı tazeliyor batan günün akşamı
Yıkacak batılı yeniden doğuşun vaadi
Hilkat garibesi sefil düşmanın kibri
Yürütüyor Şanlı tarihi ile divan şiirine

Gün kararırken nurunla aydınlandı hakikat
Declal’in ordusunu yıktı etten barikat
Cana kana kıyanlara mührünle atılır tokat
Korkma darda oyunu bozan hulül*  emre itaat   

Ey makul tarihimdeki esir cesaret
Bağrımda ne güzel saklamış millet
Kadını erkeği hınca hınç dolu hiddet
Yolunda akan gazileri müjdedir cennet

Temmuzun ortasında boyun eğmedi başaklar ,
Hayatın başı yolun yarısı demedi yaş fidanlar
Dün otuz okla 15’inde mermi ile vuruldu yoldaşlar
Peygamberimin övdüğü ömerler hasanlar

Katiller nice destan yazanlar
Gök kubbede hoş bir selasını duyarlar aşık yürekler
Peygamber ocağını doldurur evinden çıkan erler
Şehitliğe koşuyor allahuekber allahuekber

Kucak kucağa yatıyor yeniden yedi iklim kardeşler
Nemrut ateşi ile yurdun dört bir yanı yangın
İbrahim’in milletiyiz yakar mı bizi sandın
Aman dileyen gavura vurma eli ecdadın

Şeytanın gülen yüzü hiç mi yavrunada açmadın
Ey yalana yalan kanan kandıran dünya
Elin yetişmez asil milletimin imanına
Darbene işgaline, uşağınla yavşağınla

Anadoluda gene tutmadı çaldığın maya
Ahh yarab ya allah
Hidayete erdir inşallah
Zalime fırsat verme mazallah

İmanı yoksa satılmışsa illahlah
Sen kahreyle inşallah
Sen kahreyle inşallah
Sen kahreyle inşallah

Not: (” * hulül” Ses kaydına göre yazıldı.  M.Çakır yardım et. :))