Son Dakika Haberler

SARIYER’DE HALK DENİZDEN ÇIKMIYOR

SARIYER’DE HALK DENİZDEN ÇIKMIYOR
Okunma : 22 views Yorum Yap

İstanbul’da aşırı sıcaklar 40 dereceyi geçti, vatandaşlar kendilerini ağaç altına gölgelenmeye veya en yakın sahile ulaşarak denize girmeye çalıştı.

SARIYER’DE TARİHİ GÜN

Termometreler 40 dereceyi gösterirken aşırı sıcaklardan bunalan İstanbullular, serinlemek için farklı yöntemleri tercih etti. 

Sarıyer Kireçburnu Sahili’nde ise bunaltıcı sıcaklar karşısında İstanbullular serinlemek için denize girmeyi tercih etti.

Sarıyer sahiline akın eden vatandaşlar serinlemek için kendini boğazın serin sularına bıraktı. 7’den 70’e ziyaretçilerin akın ettiği sahilde vatandaşlar gönüllerince eğlendi. Bazı vatandaşlar gölgede kalan yeşillik alanlarda piknik yaparak renkli görüntüler oluşturdu. Öte yandan bunaltıcı sıcaklar hayvanları da etkiledi. Aşırı sıcaklardan etkilenen hayvanlardan bir kısmı gölgelik alanlarda kendini korumaya çalışırken, başka bir kısmı ise hayvan severler tarafından konulan su kaplarında serinledi.

“Sıcak havalarda denize girerek ferahlıyoruz”

Sıcakların dayanılmaz olduğu zaman denize girdiğini belirten Ramazan Erol, “İşten çıktık doğruca buraya geldik. Sıcaktan bunalıp kendimizi denize attık, sıcaklar bastırdığı zaman arkadaşlarla atlayıp buraya geliriz, herkese tavsiye ediyorum” dedi.

Sıcak havalarda denize girerek serinlediğini aktaran Bayram Demir, “Ben burada Sarıyer’de oturuyorum. Hava çok sıcak, bunalınca buraya geliyoruz denize giriyoruz, deniz güzel ve sıcak bu havalarda anca böyle rahatlıyoruz” şeklinde konuştu.