Son Dakika Haberler

Sarıyer’de Hayırcılar ile Evetçiler karşı karşıya!

Sarıyer’de Hayırcılar ile Evetçiler karşı karşıya!
Okunma : 32 views Yorum Yap

Dün Sarıyer Hacıosman Metro girişinde Hayırcılar ile Evetçiler karşı karşıya geldi….

16 Nisan referandumuna sayılı günler kala Hayırcılar ile Evetçiler çalışmalarını tüm Sarıyer’de sürdürmeye devam ediyorlar.

Kendilerini “Vatansever Sarıyerliler” olarak tanımlayıp alana çıkan Sarıyerliler ile Ak Parti Sarıyer örgütünden evet kampanyası yürüten bir partililer dün ilginç bir çalışmada karşı karşıya geldiler.

Referandum kapsamında Sarıyer’i mahalle mahalle gezen, derneklerde, kahvehanelerde, sokaklarda bire bir sohbetlerle HAYIR’ı anlatan Vatansever Sarıyerliler ile Hacı osman metrosu önünde çadır kuran Akp’li grup metroyu kullanan Sarıyerlilere kendi mesajlarını vermek için metro girişinde toplanınca ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Her iki gurubunda ses sistemi kullanması, sloganları, müzikleri bir birine karıştırırken, dağıtılan broşür ve el ilanları da havalarda uçuştu.

Metro yolcuları çıkış merdivenlerinde gördükleri manzara karşısında zaman zaman tebessüm ederken, zaman zamanda mutsuzluklarını dile getirdiler. Bazı Sarıyerliler ise taraflarını belli etmek için zaman zaman sloganlara işlik etti.

İki gurubun arasında herhangi bir soğuk tartışma yaşanmazken, aksine iki gurubunda birbirine yaklaşımları gayet sıcak ve samimi oldu. Öyle ki Hayırcı gurup Evetçi gençler ile bire bir sohbetlerde epey terlettiler.

Bir sohbette Hayırcı birinin ben Başbakanı seviyorum, başbakan ülkeye yollar, köprüler yaptı, onun başbakan kalması için Hayır diyeceğim tarzındaki söylemi Evetçiler tarafından alkışlarla karşılandı.

Tatlı bir rekabetin yaşandığı çalışma soğuk havada, yağmurun zaman çiselediği ortamda iki tarafında sıcak yaklaşımlarıyla Hayırcı grubun başka bir alanda çalışma yapmaya gitmesiyle son buldu.