Son Dakika Haberler

Sarıyer’de Kar Küreme Çalışmaları ” Kartopu Hakkımız Engellenemez”

Sarıyer’de Kar Küreme Çalışmaları ” Kartopu Hakkımız Engellenemez”
Okunma : 2.894 views Yorum Yap

2021 Susuzluk sorunu nedeni ile İstanbul’da yaşayanları korku sardı. Anadolu’nun bazı yerlerinde meteoroloji hava durumu açıklamasında sağnak yağmur uyarısı vermesine rağmen vatandaşlar yağmur duasına çıktı. Dua ile yağdırdık dediler.

Özlemle beklenen Kar, İstanbul’da yolları kaplamaya başladı. Barajlarda doluluk oranı yüzde 19’a kadar düşmüştü. Son yağmurlarla yüzde 25 olarak açıklandı.

Kar yağışı nedeni ile Barajlarda doluluk istenilen seviyeye ulaşacak.

Dün başlayan kar yağışı. Önce sulu kar, Cumartesi gecesi ise kar yağışına dönüştü, İstanbul’da her yeri kar kapladı. Pandemi nedeni ile sokağa çıkma yasağını fırsat bilen halkımız mahallelerde, evlerinin önüne çocukları ile çıkarak sevinç yumağı oluşturup kar topu oynadılar.

KARTOPU HAKKIMIZ ENGELLENEMEZ

Sarıyer Belediyesi ekipleri kar küreme araçları ile tuzlama çalışmasına başladı. 7/24 karla mücadele kapsamında ekipler her mahallede, ana arterler dahil, sokak aralarında yoğun çalışma içerisine girdi. Siteler bölgesinde, site içerlerine müdahale etmesi, kartopu oynayan çocukların tepkilerine, bağırışlarına neden oldu. Çocuklar sevinçlerinden, anne ve babaları ile tüm mahallelerde kartopu savaşları başladı. Belediye tuzlama ekipleri sitelere girince, Çocuklar ve gençler kartopu hakkımız engellenemez sloganı attılar.

KAR TUZLAMAYA HEMEN BAŞLADILAR

Sarıyer Belediyesi deneyimli kadrosu ile aralıksız çalışmaya devam ediyor.

Kötü hava koşullarını ilçede hummalı bir çalışma ile sorunsuz atlatmaya çalışıyor. Fen İşleri. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 181 personel ile sahada çalışmalarını sürdürüyor.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Veteriner İşleri Müdürlüğü her zaman olduğu gibi sokak hayvanlarını tün noktalarda beslenme ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Başkan Yardımcısı Nadir Günday, Sağlık ve Veteriner ekiplerini ile birlikte alanda sokak sokak dolaşarak beslenme noktalarını kontrol ederek, barınma durumlarını düzeltmeye çalışıyorlar.

 

Acil Çağrı Merkezi 444 1 722 hattı talepler ve şikayetleri müdürlüklere iletecek.