Son Dakika Haberler

Sarıyer’de Okul Müdürü Kıyımı Yapılacak

Sarıyer’de Okul Müdürü Kıyımı Yapılacak
Okunma : 147 views Yorum Yap


maksut_balmuk_67Sarıyer’de Genel Lise iken İmam Hatip Lisesine  dönüştürülen Yaşar Dedeman Lisesi Müdürünü görevden almak için düğmeye basıldı.

Düğmeye basanlar da din adına iş yaptığını sanan takiyeciler. Vurdukları nokta da Atatürkçü okul müdürü çocukları dinden soğutuyormuş, İmam Hatip Liselerini kötülüyormuş.

Konu da tam yerine oturdu. Geçen yıl da Sarıyer’de bir İmam Hatip Ortaokulu için başlatılan operasyonda müdür koltuktan olmuştu.

Sıra Vedat BALCI’da. BALCI, Sarıyer’in en kıdemli okul müdürü desek yeridir. Bu okula geleli henüz 2 yıl oldu.

BALCI çocukları dinden soğutuyor mu? Bu sorunun cevabına bir bakalım: Hem de bu işi soruşturanlara da bir yol verelim. Canlı şahidim buyursunlar ifade vereyim. Şahit de bulayım onlara…

Bizzat şahit olduğum küçük bir anıyla ele alalım:

Bir Cuma günü kaymakamlık binasına gittiğimde öğlen arası ana caddede bir arkadaşımın dükkanı önünde durup sohbet ederken karşıdan ( Yaşar Dedeman Lisesi yönünden) bir grup öğrencinin geldiğini gördüm. Bu ne okul mu dağıldı diye sordum arkadaşıma. Cevabı şu oldu: yok dikkat etsene müdür de orada çocukları Cuma namazına götürüyor dedi. 

Vedat hoca bunun yazılmasından eminim rahatsız olacaktır. Fakat bu rahatsızlığı Cuma’ya gitmesi kaynaklı değil namaza gidişinin deşifre edilmesi kaynaklıdır. Birileri gibi reklam olsun diye oruç tutanlardan, namaz kılanlardan olmadığı gibi din adına iş yaptığını sanıp koltuk makam peşinde koşanlar ile insanlara iftira atanlardan hak yiyenlerden asla değildir.

Evet öğrencileriyle Cuma namazına giden müdür Din düşmanlığı yapıyor, çocukları dinden soğutuyor diye soruşturma geçiriyor.

Bir başka konuda daha bilgilendirme yapalım:

Aynı müdür okulun bahçesine Mescit yapılması için öncülük ediyor. Bağışçı buluyor ve okul deprem güçlendirmesi bitip binasına döndükten sonra açılışı yapılacak.

Neden yaptırıyor diye sorduk ve cevap aynen şöyle: burası İmam Hatip Lisesi olduğuna göre yaptırmak şart oldu bu nedenle başladık girişimlere ve tamamlanmak üzere…

Bir başka şey daha söyleyelim:

Okula geçen yıl (ilk kez İmam Hatip olduğu yıl) sadece 4 şube öğrenci alınırken bu yıl tam 7 şube öğrenci almış okul müdürü.

Yani neresinden tutarsanız tutun kopuyor.

Bir okul müdürü soruşturma geçirebilir, şikayet de edilebilir hatta ve hatta bir okul müdürünü almak istiyorsanız bin tane bahane bulur yine alırsınız…

Ama yalan söyleyerek, yanlış yönlendirerek, dini bütün, inançlı olduğunuzu söyleyip insanların hakkına ve günahına girerek bunu yapmayın…

İftira en büyük günahtır dinimizde…

Ne diyor  Hz. Muhammed’in hadisi:  Bir kimse, bir mümin hakkında olmayan bir şey söylerse, iftiraya uğrayan kimse, onu affedinceye kadar, Allahüteâlâ onu Cehenneme sokar.”

“Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” diyor ve sözümüzü tamamlıyoruz…

Maksut BALMUK

Eğitim İş Sendikası

Genel Merkez Özlük Hukuk Danışmanı