Son Dakika Haberler

SARIYER’DE YILIN ENLERİ

SARIYER’DE YILIN ENLERİ
Okunma : 130 views Yorum Yap

YILIN ADAMI Şükrü GENÇ
Sarıyer Belediye Başkanı, Sarıyer’ in geleceği ve sorunlarına çözüm makamı olarak yaptığı başarılı hizmetlerden, Sarıyer’in ”ben merkezci ” siyasetinin baş aktörü olarak siyaseti yönlerdirmesi, görevi dolayısı ile sürekli gündemde olması, Sarıyer ilçesinin 2012 de temeli atılacak olan Belediye Sarayı için vermiş olduğu siyasi mücadele, Sarıyer Spor Kulübüne sahip çıkması. Resmi ve siyasi olarak yetersizlik gösteren ekibini yenileyerek sürekli başarıyı hedeflemesi ile gündem oluşturan ve en çok yazılan ve konuşulan kişi olarak yılın adamı kabul edilmiştir.

 

EN BAŞARILI PROJE Çayırbaşı Tünel Projesi


Zekeriyaköy ve Demirciköy’e de tünel yol yapılacak.”7 Tepe 7 Tünel” projesi kapsamında inşa edilen 4. tünel olan Sarıyer-Çayırbaşı Tünel Yolu’nun 2 bin 25 metrelik iki ayrı tünelden oluştuğu, Tünellerin 9,5 metre genişliğinde iki hattan oluştuğu, 2×2 şerit olarak inşa edilen tünelin emniyet şeridi de olmak üzere tavan yüksekliğinin 7,33 metre olarak hazırlanmıştır. Buradan Zekeriyaköy ve Demirciköy istikametine yeni bir tünel yolla devam edilecek. Sarıyer trafiği rahat bir nefes alacak olmasından dolayı en başarılı proje seçilmiştir.

YILIN BÜROKRATI Sevgi ATALAY
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Akp döneminden intibaren sürekli yıldızı parlayan bir bürokrat, Kendinden emin ve yapmış olduğu görevin sorumluluğunda bilinçli bir yükseliş göstermeye başladı.
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü GENÇ ‘in en önemli yardımcılarından olan Sevgi ATALAY, Siyasi ilişkilerde AKP ve CHP arasında en büyük köprü görevi yapmakta.
Büyükşehir ile Sarıyer Belediyesi arasındaki bütün krizleri çözerek başarı merdivenlerini çıkmaya başladı.
YILIN SİYASETÇİSİ Sedat ÖZSOY
ANAP dönemi Sarıyer Belediye Başkanı olan Sedat ÖZSOY, her seçim zamanı Sarıyer de siyasetin aranan kişisi olarak gündemde olmaktadır. CHP Belediye Başkan aday adayı olarak aylarca konuşulan ve son anda siyasi manevra ile CHP adayı açıklandığında MHP den Belediye Başkan adayı olan ve Şimdi ise AKP Belediye Başkan adayı olarak siyasi kulislerde yeri garanti olarak düşünülen Sedat ÖZSOY yılın siyasi kişisi olarak kabul edilmiştir.

YILIN SPOR ADAMI Ali DÜŞMEZ.
İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Başkanlığına seçilen Sarıyer Spor Kulübü Başkan Yardımcısı olarak yıllarca hizmet etmiştir.
TFF yedek üyesi, İBB İl Özel idaresi Spor Komisyonu Başkanlığı, Birleşmiş markalar yönetim kurulu üyeliği, Bir çok STk larda yönetici olarak görev almakta, Uzun bir dönem Yeniköy Spor Kulübü Başkanı Ali Düşmez 2. dönemdir İl Genel Meclis üyesidir.
Yılın Spor adamı olarak kabul edilmiştir.

 

YILIN EDEBİYATÇISI Tuncay DAĞLI

Sarıyer POSTA Gazetesi Haber müdürü Tuncay DAĞLI Okullu gazetecilerdendir. İzmir Yeni Asır, Milliyet, Hürriyet, Doğan Haber Ajansı da ulusal gazete ve televizyonlarda çalıştı, Öğrencilik döneminden itibaren yazın hayatını sürdüren Tuncay DAĞLI Başkanlık Tutkusu, Ayrılıklar Olmasın, Morgdan Dünya, Çoban Yıldızı, Koltuk Düşkünü, Yol Parası, Bana Hep Seni Seviyordum de, Aşk Seni İstiyorum, Çekme lan ve 2011 yılında Kendini Öptürmeyen Başkan eserini yayınlayarak gösterilmiş olan ilgi ve çağrılı olarak düzenlenen imza günleri ile Yılın edebiyatçısı ödülünü hak etmiştir.

YILIN SİYASİ SKANDALI CHP Sarıyer İlçesinin görevden alınması.

Sarıyer de, 20 yıl sonra, Yerel seçimleri kazanan bir yönetim olarak tarihe adını yazdıran ve CHP siyasi tarihine altın bir sayfa açan Serdar SARIOĞLU yönetimi, Genel seçimlere bir ay kala CHP içerisinde odaklanan Soros destekli yapılanmanın İstanbul da ilk operasyonu ile karşılaştı. SARIOĞLU yönetimi CHP Genel Merkezi tarafından görevden alınarak Siyasi skandal yaratılmıştır.

 

 

 

YILIN HAYAL KIRIKLIĞI Sarıyer Adliyesinin Taşınması.

Sarıyer halkının, siyasi partilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının tüm basın ve sosyal medyada eylem yaparak Çağlayan Adliye Sarayına, Sarıyer Adliyesi taşınmasın diyerek yapmış olduğu karşılıksız ve fedakarca eylemler tüm Sarıyer halkı tarafından hayal kırıklığı olarak kabul edilmiştir.

 

 

YILIN SOSYAL SKANDALI Kafa Atma

Eşinin siparişi üzerine Garsonun Sarıyer kaymakamını tanımaması ve garsonun söylediği yakışıksız sözler neticesinde Sarıyer kaymakamı çileden çıkmış ve garsona kafa atması ile basına yansımıştır. Sarıyer’in son dönemlerdeki başarılı kaymakamlarından olan Ömer KAHRAMAN Sarıyer 3B projesi ile başarılı çalışmalar yapmıştır. Sarıyer ilçesinde görev yapan kaymakamlar genellikle Vali olarak atanmakta ve Seçim döneminde ise Millet Vekili olmaktadırlar. İstanbul da en çok Konsolosluğun bulunduğu ilçe olan ve Cumhurbaşkanlığı Köşkü bulunması, yine en fazla emekli Millet Vekili ve eski Başbakanlarının ikamet ettiği ilçe olan Sarıyer ilçesi. Görev yapan kaymakamlar için en zor ilçe ve yükselmesi kaçınılmaz olan en verimli basamak olarak kabul edilmektedir. Tüm geleceğini risk alarak yapılan müdahale neticesinde yılın sosyal olayı olması kabul edilmiştir.

YILIN OKULU İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi

İTÜ içerisinde bulunan ve eğitim farklılığı ve imkanların en üst düzeyde öğrencilere seferber edilmesi ile modern eğitimin örnek okullarından gösterilmiştir.

 

 

 

YILIN MEKANI KAŞIBEYAZ

2011 yılında açılan ve Sarıyer’e modern bir restaurant olarak hizmet eden Tarabya da bulunan kaşıbeyaz yapılan yatırım ve gösterilen ilgi dolayısıyla yılın mekanı olarak kabul edilmiştir.

 

 

YILIN SiViL TOPLUM KURULUŞU Sarı Platform

Sarıyer de dokunulmayan bir şey kalmayacak denilerek, sosyal çalışmalarda aktif başarı gösteren Sarı Platform, Bugüne kadar uyguladıkları projeler ve sosyal yardımlarla, başarılı ve kenetlenmiş kadrosu ile en iyi STK olarak kabul edilmiştir.

 

 

YILIN KABUSU Lemi ÇELİK

Sarıyer Spor Kulübünde göreve alt yapı sorumlusu olarak gelen Lemi Çelik 2. sezonunda kulübün içerisinde göstermiş olduğu yanlış yönetim anlayışı ve derin Sarıyer siyasetinin ve Sarıyer Spor Kulübünün Belediyeye muhtaç durumda olmasından faydalanarak bunu olumsuz kullanan, yetkisi olmadığı halde idari ve profesyonel yönetimlere karışarak, Yönetimin belediye kanadının desteğinde teknik adam arayışında kendisini yetersiz oluşundan, Eniştesini teknik direktör yapması. Sarıyer Spor Kulübünü geleneksel yapısından uzaklaştırarak, Kulüp muhtaç durumda iken almış olduğu asronomik ücret dolayısı ile Sarıyer kulüp camiasını karşısına alması neticesinde Sarıyer Spor Kulübünün kabusu olmuştur.
Sariyer Times