Son Dakika Haberler

Sarıyer’in Çeyiz Sandığında Ne Var.

Sarıyer’in Çeyiz Sandığında Ne Var.
Okunma : 167 views Yorum Yap

Başbakan Gelir mi2014 yerel seçimlerinin en önemli ve Türkiye genelinde en büyük başarıya sahip olan Belediye Başkanı Şükrü Genç, ziyaretçi akınına uğruyor.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan ziyaret ettiler.

Seçim başarısı ile sadece CHP içinde değil, AKP ve MHP ‘de örnek gösterilen, çalışmaları ve seçim stratejisi ile siyasi pratik yaşamın detay uygulamalarında hatasız çalışma programı ile incelemeye alınan Şükrü Genç, ziyaretçi akınına uğramaya başladı.

MESELE, BAL, BÖREK, BALIKÇILIK DEĞİL

Vali Hüseyin Avni Mutlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i ziyaretinde Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman’da misafirdi.

Vali Mutlu, Türkiye’de 10 bin “endemik” türünün 3500 türü İstanbul’da olduğunu belirtti. Sarıyer’in “Bal’ında“ bu bitkilere ait “endemik”  olduğunu belirtti.

Vali Mutlu Sarıyer Balı’nın özelliğini, gelişimini ve patenti mi? alacaktı?

Osmanlının son dönemlerinden itibaren “Kol Böreği”  ile meşhurdu!

Tarihi Sarıyer Börekçisi bugünkü tarihe içinde “Sarıyer Kol Böreği” onlarca  el değiştirmiş ve küçük çaplı sanayi ürünü olmuş, son 20 yılda “Franchising” verilmeye başlamıştı, Sarıyer Kol Böreği gelişimi ve yaygınlaştırılması, uluslararası boyuta taşınması projesi mi? gerçekleşecekti.

“Yüzyılların balıkçı köyü, Türk balıkçılığında devrim yapmış ve Sanayi balıkçılığının merkezi olmuş, Sarıyer’de daha modern tesisler ve üretimin gübreye dönüşmesi değil, fabrikalarda paketlenerek ihracat yapılması için tesisler mi geliştireceklerdi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in büyük projesi mi gerçekleştirilecekti!”

İSTANBUL MİLLETİMİZİN ÇEYİZ SANDIĞIDIR

Vali Mutlu, “Biz de bizim kaynaklarımızın imkanları, ölçüleri, bilgi paylaşımı konusunda her zaman Sarıyerlilerin belediyemizin yanında olacağız bundan evvel olduğu gibi. Halktan önemli bir emanet aldınız,  bunu inşallah hizmete dönüştürecek çalışmalar yapacaksınız.”

Çeyiz Sandığı  “Çok harika bir tarif, ben bunu keyifle kullanıyorum. Hakikaten bu çeyiz sandığını açtığınız vakit içinden müthiş şeyler çıkartabiliyorsunuz. Şimdi bizim yapmamız gereken sahip çıkıp çeyiz sandığının içindeki zenginliği sahiplenip zenginleştirerek bundan sonraki gelecek kuşaklara ulaştırabilmek için çalışacağız.”

ÇEYİZ SANDIĞININ İÇİNDE NE VAR

Sarıyer bir çeyiz sandığı ise içinde ne olabilir?

Boğazın incisi olarak adlandırılan Sarıyer’in çeyiz sandığının içinden  “uzun çelikten kemer” (3. Boğaz Köprüsü)  çıkmıştı.

Kuzey ormanları içinde,” Bizans ve Osmanlı  dönemine ait tarihi eserler ve prens mezarları, yer altı şehirleri, çeşmeler, toprak altında kalmış şehirler “çıkmıştı.

Yeni Şehir projesi kapsamında, 3. Havaalanı temeli atılmış, 400 milyar dolarlık büyük projenin “Sarıyer bölgesi içinde yer alan çeyiz sandığında nasıl bir proje vardı.”

BAŞBAKAN SARIYER BELEDİYESİNE GELECEK Mİ?

Kamuoyu merakla tarihi projelerin temellerinin atıldığı “Kuzey’in Merkezi” olan Sarıyer Belediyesine ne zaman geleceği merak ediliyor.

Türkiye’nin AKP Hükümeti döneminde en büyük projelerinden biri gerçekleşirken, ikinci 5 yıl dönemi  Sarıyer Belediye Başkanlığını sürdürecek olan Şükrü Genç, “Sarıyer Türkiye’nin kilit taşıdır. Sarıyer’in AKP hükümeti için ne kadar önemli olduğunu “hayallerinize sığdıramazsınız” bu seçim kazanmak için her şeyi yapacaklar. ”  Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi oyunu oynarlarsa oynasınlar bu seçimi alacağız.” derken, seçimlerde seçmenlerin ufkunu mu? açmaya çalışıyordu.

Sarıyer CHP’nin ve Demokrasinin kalesi olacak söylemi içinde siyasi dik duruş ve hükümete mesaj mı? vardı.

“Çeyiz sandığı Açıldı, Büyük Projenin içinde ne var?”

Sarıyer Times/ Mustafa Balcı