Son Dakika Haberler

Sarıyerli Karslılar Birlik ve Dayanışma Kahvaltısında Buluştu

Sarıyerli Karslılar Birlik ve Dayanışma Kahvaltısında Buluştu
Okunma : 167 views Yorum Yap

DSC_0190Sarıyerli Karslılar, Osman Demir’in düzenlemiş olduğu Birlik ve Dayanışma kahvaltısında bir araya geldi.
osmandemirKireçburnu Pescatore Restauran’da Oldukça kalabalık geçen kahvaltıda yerel siyaset gündemde yerini aldı. Sarıyer’de Siyasetin önemli isimlerinden Osman Demir, “Bugün burada bulunmamızın sebebi yerel seçimler yaklaşırken dağılmaları önlemek için toplandık. Bugüne kadar siyasetin önemli bir yerini teşkil ettiğimiz halde kendimizi sürekli birilerinin koltuk değneği ve bizden havasında, hiçbir hak talep etmeden, karşılık beklemeden tüm siyasileri destekledik, destek vermemiz kullanılmış anlamında olmamalı. Bugün siyasi sürece baktığımızda son 3 dönem Sarıyer Belediye Meclis üyeliğinde hiçbir Karslı arkadaşımızın olmayışı bizleri üzmektedir. Bugün sadece yedek sıradan meclise girmiş bulunan Ekrem Tekçe vardır. 2014 yerel seçimlerinde birlik ve beraberliğimizi ve siyasi gücümüzü göstererek meclis’te ve siyasi kadrolarda daha etkin bir şekilde yer almak istiyoruz” dedi.
DSC_0233Sarıyerli Karslıların önemli ismi Prof. Ayhan Toraman ise “dayanışmanın  ve her zaman bir arada olmanın önemini anlattı. Adaylık konusunda Osman Demir’i destekliyoruz, yolu açık olsun diyoruz”, açıklamasında bulundu.
DSC_0222CHP Eski 2. Bölge Millet Vekili Adayı Özge Toraman ise yapmış olduğu sunumda, “dayanışma her zaman önemli faktör, eğer toplumlar kendi doğal liderlerini ve önderlerini belirlemezse siyasette aktif oyuncu olmak çok zor. Bugün burada kimlerin önder olduğunu bilmiyoruz, Önderlik için denek başkanı veya çeşitli etkenler değil, topluma liderlik yapabilecek ve taşıyabilecek insan olması gerekmektedir dedi. Özge Toraman sunumunda çok sesliliğin olduğunu, günümüz koşullarında ise işe yaramadığını, bölünmenin sakıncalarını anlattı.”
osmandemir_1
Av. Yaşar Ağsu ise “önümüzde yerel seçimlerde bir Aday etrafında olmalıyız. Bu Aday içimizden çıkabilir, Sarıyer makus talihini yenmelidir. Bugün burada Osman Demir yola çıkıyor. Sonuna kadar beraberiz” dedi.
 
Osman Demir ‘ise kahvaltı sonun da yapmış olduğu açıklamada, “Adaylık söz konusu değil. Böyle bir düşüncem yok. Elbette bizim toplumumuz beni bir yerlerde görmek istiyor. Şu an bir görevim var ve görevime devam ediyorum. İçimizden arkadaşlarımız çıkacaktır, onları destekleyeceğiz, 2014’e kadar süreç nasıl gelişir, siyasetin neresinde oluruz bunun kararını zamanı gelince vereceğiz” dedi.
 
Bir ay sonra yapılacak olan Birlik ve Dayanışa kahvaltısını CHP Meclis Üyesi Ekrem Tekçe üstlendi.