Son Dakika Haberler

Sarıyerli Sadi’den yılbaşı ‘patisi’

Sarıyerli Sadi’den yılbaşı ‘patisi’
Okunma : 1.971 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi, Sarıyerli Sadi Yılbaşı Patisi etkinliği düzenledi. Kısırkaya Safiye Kaya Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’nde hayvanseverlerle buluşarak patili dostlarımıza hediyelerini verdiler.

Hayvan severler yeni yılı patili dostlarımızla birlikte karşıladı. Yeni bir yılı karşılarken, karşılık beklemeden seven ve bizlerle zaman geçirmeye bayılan minik dostlarımızı unutmayanlar,  Kısırkaya’da bulunan Sarıyer Belediyesi Safiye Kaya Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’nde düzenlenen Yılbaşı Patisi’nde buluştu. Sarıyer’in fenomen martısı Sarıyerli Sadi organizatörlüğünde düzenlenen etkinlik için geçici bakımevinin bahçesi temaya uygun şekilde süslendi. Kedi ve köpeklere yeni yıl kıyafeti giydirildi. Hayvan severlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte patili dostlarımıza pasta değil yaş mama ikram edildi. Gönüllerince oynayan ve sevgi gören minik dostlarımızın keyfi görülmeye değerdi.

 

 

Etkinliğe; CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Bahar Çetinkaya, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda hayvan sever katıldı. Programa katılan hayvan severler tedavisi tamamlanan minik dostlarımızı sahiplenirken, onların yeri barınaklar değil doğal ortamları olduğu mesajı verildi.

 

YAŞAM EĞER PAYLAŞILIRSA DAHA GÜZEL OLUR

“Yaşam eğer paylaşılırsa daha güzel olur” diyerek söze başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yılbaşı patisi kutlamasında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Onlar bizim hep hayatımızdaydı. Geçmişte olduğu gibi şimdi kentlerde de onlarla bir aradayız. Ve bunu daha iyi hale getirmeliyiz. Gerçek hayvan severlik onlarla yaşamayı kendine yaşam biçimi yapanlarla olur. Bunun başka yolu mümkün değil. Dost olmayı becerebilirsek hayat daha güzel bir hale gelecek. Büyük fedakârlıkla çalışan ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yaşamı sadece insanlarla değil onlarla da şekillendirmeliyiz. O zaman daha huzurlu olacağımıza inanıyorum. Kimseden görmediğiniz sadakati onlardan görüyorsunuz.”

 

BESLEME NOKTALARIMIZI 95 NOKTAYA ÇIKARDIK

Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Nadir Günday ise “Pandemiden önce 25 noktada besleme yaparken, pandemi döneminde insanların ekonomik nedenlerden dolayı zorlanması ve sokağa çıkma yasaklarının uygulanması nedeniyle bu noktaları 95’e çıkardık. Ayrıca bu dönemde bizlerden mama talebinde bulunan hayvan severlere de yardımda bulunduk ” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)