Son Dakika Haberler

Savcılık CHP'li vekiller için soruşturma başlattı.

Savcılık CHP'li vekiller için soruşturma başlattı.
Okunma : 108 views Yorum Yap

Silivri Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı CHP milletvekilleri Muharrem İnce, Ali Özgündüz, Nur Serter ve Mahmut Tanal’ın da aralarında bulunduğu bazıCHP milletvekilleri hakkında “yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs”, “suç işlemeye tahrik” ve “halkı kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşe kışkırtmak” iddiasıyla soruşturma başlattı.
Arınç hedef göstermişti
Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç dün yaptığı açıklamada Muharrem İnce ve CHP’li vekilleri hedef alarak şu açıklamaları yapmıştı;
“Konuyu çok üzücü buluyorum ve buna yol açan özellikle milletvekillerini şiddetle kınıyorum. CHP’liler özellikle Muharrem İnce örgüt elebaşı gibi davrandı. Böyle bir olay ilk defa yaşanıyor ama devam edecek gibi görünüyor. CHP Genel başkanının bu davanın bitmesini istemediğini üzülerek görüyoruz. Yassı Ada mahkemeleri karşısında ağızlarını açmayanların, bugün Silivri’de ya da İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde çatışmayı göze aldıkları, mahkeme salonunun bastıkları üzüntü ile müsaade edilmektedir.
Siyasi açıdan bunun mutlaka CHP’ye bir götürüsü olacaktır, getirisi olmayacaktır.Basından ricamız bugün yaşana olaylar bir haberleştirmeli ve olaylar karşısında basın mutlaka tavrını bir kenarda ifade etmelidir. Çünkü yargı yetkisinin kullanamazsa, görevini yapamazsa, Türkiye’de bir sonuç almak ve Türkiye’nin demokratikleşmesi ve aydınlanması şüphesiz mümkün olmayacaktır.”