Son Dakika Haberler

Selçuk BAYRAKTAR İle İBB 10 YILLIK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Selçuk BAYRAKTAR İle İBB 10 YILLIK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Okunma : 19 views Yorum Yap

İŞADAMI Selçuk Bayraktar’ın mütevelli heyeti başkanı olduğu Türkiye Teknoloji Tanıtımı Vakfı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) arasında 10 yıllık işbirliği protokolü imzalandı.

FARKLI İLÇELERİN KÜLTÜR MERKEZLERİNDEN YER TAHSİSİ

‘İBB’nin yetenekli gençlerin ve her yaş grubundan insanların teknoloji geliştirilmesi süreçlerine katılmalarını sağlamak, yetenekli gençleri tespit etmek ve eğitmek, teknoloji alanında girişimcilik kültürünün gelişmesine katkı sağlamak amacıyla’ hazırlandığının belirtiliği protokolde Türkiye Teknoloji Tanıtımı Vakfı ile İBB’nin yapacağı işler sıralandı. Buna göre, Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nin 240 metrekarelik, Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi’nin 200 metrekarelik, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nin 210 metrekarelik, Esenler Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nin 210 metrekarelik kapalı alanlarının vakıf tarafından kullanılacağı belirtildi.

2 ADET İETT OTOBÜSÜ ‘TEKNOLOJİ OTOBÜSÜ’ OLACAK

Protokole göre, 2 adet İETT otobüsünün içi interaktif araç ve gereçlerle donatılarak ‘teknobüs’ olarak kullanılacak. Öte yandan Maltepe Şehir Parkı’nda ise “Teknoloji Atölyesi” olarak kullanılacak 400 metrekarelik bir eğitim merkezi inşa edilecek. Sarıyer’de “Çocuk Üniversitesi ve Teknoloji Kampüsü” olarak kullanılmak bir bina hazırlanacak.

MASRAFLAR İBB TARAFINDAN KARŞILANACAK

Teknoloji atölyeleri olarak kullanılacak “Deneyap Merkezleri”, “Çocuk Üniversitesi ve Teknoloji Kampüsü”ndeki eğitici, genel gider, sarf malzemeleri, ilk kurulum teknolojik araç-gereç-ekipman, inşaat ve bakım-onarım tadilat giderleri İBB tarafından karşılanacak.

HALİÇ TERSANESİ’NDE ‘BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’ KURULACAK

Öte yandan vakfın yükümlülükleri, İBB’nin teknoloji alanında yaptığı çalışmaları desteklemek, Haliç tersanesinde kurulması planlanan ‘Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde ortaklaşa çalıştay ve atölye çalışmaları düzenlemek şeklinde sıralandı. Ayrıca vakıf çalışmalarda kullanılacak eğitim içeriklerini de hazırlayacak. –

Sarıyer Times