Son Dakika Haberler

Sen Oy Verdin Unutma!!

Sen Oy Verdin Unutma!!
Okunma : 118 views Yorum Yap

2 haftadır Şemdinli haberi okuyamıyoruz, sansürün daniskası diyebilirsiniz,  Sosyal payşaım sitelerinde ise şehit haberleri isyan boyutlarını aştı. Halk tedirgin değil, tedirginliği aşmış hesap sorulmasını istiyor.

8 Şehit haberi duyarlı Türk halkı için Suriye haberlerinden daha önemli.

Günlerce daralan ve sıkışan Suriye polemiği kitleleri usandırma boyutuna taşıdı. Halk birde Suriye ye girdiğimizde şehit haberleri gelirse ne olacak? Sorgulamakta ve haklı olarak tepkilerini Sosyal paylaşım sitelerinden vermektedir.

8 şehit haberinden sonra İç İşleri bakanı İdris Naim Şahin 115 PKK teröristti etkisiz hale getirildi açıklaması ise inandırıcı bulunmadı.

Bu açıklamayı yapmak için şehit verilmesi mi? gerekiyordu.

Bıçak Kemiğe dayandı!

Bir okuyucu açıklaması: Uğur Elif, Bu evlatlarımızın acısı size görevini hatırlatmaya yetmiyor mu ? O canlar, etimiz, tırnağımız, gözümüzün nuru, umudumuz, geleceğimiz ve vazgeçilmezlerimiz kahpe kurşunla ölmeden önce bekleyerek geçirilen süre kayıp değil mi? Barzani mi? Talabani mi? ABD mi? çözecek bu sorunu? Şımarttıkça ne noktaya geldiler bölücüler? Türkiye de iktidarken devletin herşeyine muhalif oldunuz delik deşik ettiniz deşifre ettirdiniz plan ve proğram dahilinde tüm kurum ve kuralları alt üst ettiniz adeta çadır devletine dönüştük. Yetmedi mi hangi sorunları çözdünüz peki şimdi ne eksik kaldı da elinizi kim tutuyor?

Sivrisinekle uğraştırıyorlar? Talabani ve Barzaniyle halvet içindeler. Bölge halkı kaybedilme noktasında askerle bir bölgeyi ne kadar tutabilirsiniz? Sizin politikanız ABD ile eşgüdüm içinde ise Afganistan, ırak ve Suriye sorununu karıştırdıkça karıştıran bir devlet sizin yaranıza merhem mi basar tuz mu?

Bu gibi yorumları daha farklı açıklamaları bulabilirsiniz.

Biz ancak bu düzeysiz siyasete, Sıfır sorunsuz komşuluğun hangi boyuta taşındığını soruyoruz.

Daha ne kadar şehit vereceğiz sorguluyoruz.

Bu düzene nasıl dur diyeceğiz. Bilmiyoruz.

Hep fakir ve köylü halk şehit oluyor anadolunun insanları, neden bir zengin, bürokrat veya birilerinden hiç şehit yok.

Siz seçtiniz. Siz sorgulayın. Sorumlusu sizlersiniz.

Mustafa BALCI