Son Dakika Haberler

SENDE BU İHANETİN PARÇASIMISIN

SENDE BU İHANETİN PARÇASIMISIN
Okunma : 104 views Yorum Yap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Salı grup toplantısında “vatana ihanetin parçası olmayan dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kadir Mısıroğlu diye bir soytarı var. Bu öyle bir soytarı ki; ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyor Milli Kurtuluş Savaşı’nda. Bu soytarıya önce sarayın kapısını açtılar baş köşeye oturttular yetmedi hastalandı sözde; Erdoğan onu ziyarete gitti. Arkasından Meclis Başkanı da ziyarete gitti. Çok açık ve net soruyorum; sevgili Recep Bey sen Kadir Mısıroğlu’nun görüşlerini paylaşıyor musun? O, Milli Kurtuluş Savaşı’na ve vatana ihanet etti sen de bu ihanetin bir parçası mısın? Açık ve net senden bir cevap bekliyorum. Bu tür soytarıların dışarıda tutulması lazım. Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat, gidip de bu soytarılar ile muhatap oluyorsa o da vatana ihanetin bir parçasıdır” dedi.

KADİR MISIROĞLU DİYE BİR SOYTARI VAR”

Kılıçdaroğlu, “Kadir Mısıroğlu diye bir soytarı var. Bu öyle bir soytarı ki; ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyor Milli Kurtuluş Savaşı’nda. Bu soytarıya önce sarayın kapısını açtılar baş köşeye oturttular yetmedi hastalandı sözde; Erdoğan onu ziyarete gitti. Arkasından Meclis Başkanı da ziyarete gitti. Çok açık ve net soruyorum; sevgili Recep Bey sen Kadir Mısıroğlu’nun görüşlerini paylaşıyor musun? O, Milli Kurtuluş Savaşı’na ve vatana ihanet etti sen de bu ihanetin bir parçası mısın? Açık ve net senden bir cevap bekliyorum. Bu tür soytarıların dışarıda tutulması lazım. Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat, gidip de bu soytarılar ile muhatap oluyorsa o da vatana ihanetin bir parçasıdır. Bir soytarı daha var bu da akademisyen. Abdullah Akın. Çanakkale Üniversitesi’nde görev yapıyor Çanakkale ve Bursa’da genelev olarak kullanılan camiler vardır diyor. Özür dilerim bunları kullandığım için. Bu soytarıya da acaba Recep Bey, Meclis Başkanı gidecek mi? ‘Güzel söyledin’ diyecek mi? İnsanların ibadet ettiği alan ne olursa olsun herkesin saygı duyması lazım. Cahilden daha kötü. Barış isteyen akademisyenleri kapıya koyacaksın bu tür soytarılara ise ses çıkarmıyorsun. Ses çıkarmıyorsa o soytarılığın bir parçası olur bunu herkesin bilmesi lazım” açıklamasında bulundu.

ŞEKER FABRİKALARI BİZİM TARİHİMİZDİR”

Şeker fabrikalarına ilişkin Kılıçdaroğlu, “Bir ülkenin gücü üretimden kaynaklanır tüketimden değil. 80 milyonluk nüfus Batının egemen güçlerinin iştahını çeker onlara yaptığı dayatmalarla kendi ülkelerini Türkiye’de pazarlamaya kalkarsa buna hep birlikte karşı çıkmalıyız. Osmanlı, Osmanlı diyorlar Osmanlı bir kilo bile şeker üretemiyordu. Osmanlı’nın kendi parasını basacak bankası yoktu. Osmanlı’nın borcu son kuruşuna kadar ödendi. Sata sata bitiremediler. Şeker fabrikaları bizim tarihimizdir o fabrikaları yaşatmak hepimizin ortak görevidir. Her fabrika cumhuriyetin bir kalesidir o kaleye sahip çıkmak hepimizin ortak görevidir. Yaklaşık 25 bin aile yani 1 milyon kişi şeker pancarından geçinmektedir. Şeker pancarı, stratejik bir üründür sahip çıkmalıyız. Nişasta bazlı şekerin önünü açmak için yapıyorlar bunu. Batsın sizin yerliliğiniz, milliğiniz. Şeker fabrikalarının satılmasın diye her türlü mücadeleyi yapacağız” ifadelerini kullandı.