Son Dakika Haberler

SİDAD Başkanı Selma Seçkin, Gücümüzü, Enerjimizi Topluma Yansıtacağız.

SİDAD Başkanı Selma Seçkin, Gücümüzü, Enerjimizi Topluma Yansıtacağız.
Okunma : 232 views Yorum Yap

selmaseckinSarıyer de Sivaslılar tek çatı altında birleşiyor.
Sivas Kültür ve Dayanışma Derneği Sarıyer İlçesi Başkanı Selma Seçkin ile söyleyişi yaptık.
Başkan Selma Seçkin Banka emeklisi, Genç emeklilerden, TDH İstanbul hareketinin içinde Sarıyer ilçesi yönetim kurulunda görev yapmaktadır. Siyasi çalışmaların yanında Sivaslı oluşu ile birlikte Sivas Kültür Ve Dayanışma Derneği Sarıyer İlçe  Başkanı olması,  bir koltukta iki karpuz taşıma gibi bir sorumluluğu bulunuyor.
DSC_0074Hiperaktif, Girişimci, Entelektüel, Bankacılık mesleğinden kaynaklanan sorumluluk ve ciddiyet sahibi, tuttuğunu koparan bir insan olarak tanımlıyoruz.
ST – Sivas Kültür ve Dayanışma Derneğinin genel hedefleri neler..
“Derneğimiz sosyal kitleleri bir araya toplamak için kurulmuş, İstanbul gibi bir kentte 2 milyon Sivaslı bulunmakta ve hemşerilerimizi daha örgütlü ve kapsayıcı ve kucaklayıcı bir şeklide bir araya getirerek bir zincir oluşturmak istiyoruz.”
Birçok Sivas Derneği bulunuyor, bizim girişimiz ise tüm Sivaslıları bir çatı altında toplamaya çalışıyoruz.
“İlk Hedefimiz ise Eğitim kurumları oluşturmak, bu konuda çalışmalar yapılıyor ve Vakıf olarak İlköğretim ve Üniversite ye kadar ulaşabileceğimiz bir zincir hedefliyoruz.”
“Kültürel sosyal çalışmalarımız olacak, Belediye ile birlikte Projeler geliştirebilir, Üniversitelerle birlikte projeler yapabiliriz, her şeyden önce Sarıyerli Sivaslıların sorunları ile ilgilenmek ve bir arada olarak gücümüzü ve enerjimizi topluma yansıtmak istiyoruz.”
DSC_0038ST ; Siyaset içinde olacakmısınız!
Çok dernek var, ilçelerde Sivas dernekleri siyasete zamanı meydana çıkarak sonra çalışmalarda etkin olamamaktadır. “Bir siyaset ile içi içe olmayacağız,” Sivaslılar olarak büyük bir nüfusa sahibiz, etkin ve sosyal paylaşımcı olmak, örgütlü ve dayanışmanın neticesinde gelecek başarının paylaşımı içerisindeyiz.
İstanbul’un 10 ilçesinde şube bulunmaktadır, şimdi Sarıyer şubesini kurarak bir adım daha atıyoruz. Asıl hedefimiz vakıf kurmak ve siyasetten uzak durmak, Elbette siyasetçi arkadaşlarımız olacaktır, o zaman dernek içinde olan görevlerinden feragat edeceklerdir.
Herşeyden önce siyasetin dışında işler yapmak istiyoruz..
Başkan Selma Seçkin, Sarıyer’in yakından tanıdığı bir isim, Sivas Kültür ve Dayanışma Derneği Sarıyer İlçe Başkanı, deneyimlerini Sivaslılarla paylaşarak, gelişimin öncüsü olacaktır, Eğitim, Kültür ve İş alanında başarılı çalışmalar yaparak, toplumsal projelere adım atıyor.
“SİDAD” Sivas Kültür Ve Dayanışma Derneği Genel başkanı Aziz Bozkurt, Sarıyer İlçe Başkanı Selma Seçkin’e çalışmalarından dolayı plaket verdi.