Son Dakika Haberler

ŞİİRLER CUMHURİYET İÇİN OKUNDU

ŞİİRLER CUMHURİYET İÇİN OKUNDU
Okunma : 81 views Yorum Yap

Cumhuriyetimizin 94.yılı kutlamaları kapsamında Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Sarıyerlilerle buluşan ünlü edebiyatçı Prof. Dr. Ataol Behramoğlu ile müzisyen Haluk Çetin şiirlerini Cumhuriyet için okudu.

Sarıyer Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Cumhuriyet etkinliklerinde ünlü şair Ataol Behramoğlu ve sanatçı Haluk Çetin Sarıyerlilere sanatla iç içe bir gece yaşattı. “Cumhuriyet ve Bağımsızlık Şiirleri” başlığı altında gerçekleşen etkinlikte sevilen müzisyen Haluk Çetin, Behramoğlu’nun bestelerini gitar eşliğinde seslendirdi. Nazım Hikmet şiirleri ve Zülfü Livaneli eserlerinin de okunduğu gecede, halk ozanı Aşık Veysel 123.yaş günün de anıldı.

Cumhuriyet devrimdir

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde olmaktan dolayı gururlu olduğunu dile getiren Behramoğlu, Yaşar Kemal’le olan dostluğundan bahsetti. Cumhuriyet’in aydınlanma felsefesi temellerinde kurulduğunu söyleyen şair, “Türkiye Cumhuriyeti dünya ölçüsünde büyük bir devrimdir. Mustafa Kemal Atatürk gibi devrim önderinin çıkması rastgele bir iş değil. Türkiye, aydınlanma değerlerini savunacak güçtedir” dedi.

Programın sonunda Behramoğlu kitaplarını, Haluk Çetin ise CD’lerini sevenleri için imzaladı.