Son Dakika Haberler

SİİRT VE MARDİNLİ ÖĞRENCİLER, MİLLET VEKİLLERİ İLE KİLYOS SOSYAL TESİSLERİNDE

SİİRT VE MARDİNLİ ÖĞRENCİLER, MİLLET VEKİLLERİ İLE KİLYOS SOSYAL TESİSLERİNDE
Okunma : 102 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi ve CHP İstanbul İl Başkanlığının organize ettiği Mardin ve Siirt iline mensup çeşitli okullardan 90 öğrenci Sarıyer Belediyesi Sosyal Tesislerinde misafir edildiler.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Chp İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Chp İstanbul Millet Vekilleri Didem Engin, Mahmut Tanal, Dursun Çiçek, Sezgin Tanrıkulu, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Meclis Üyesi Mustafa Balcı, İl Ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri öğrencilerle birlikte oldular.

Sarıyer Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye’nin bir çok ilinden öğrencileri misafir ediyor, Genel olarak katılan öğrenciler İstanbul’a ilk defa gelen ve hatta denizi ilk kez gören öğrencilerin olduğu kafile, Sosyal Tesislerde kalarak 1 hafta boyunca denize girecekler, İstanbul’u ve müzeleri gezerek bilgi alacaklar, Aynı zamanda ise tiyatro eğitimi yanında çeşitli konserlerde eğlenecekler. Sarıyer Belediyesinin mükemmel sosyal tesislerinde gelecek hafta Urfa’dan öğrenciler katılacaklar.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç :  bu proğram Mardin İl başkanlığı ile İstanbul il Başkanlığının birlikte organize ettiği etkinlik,biz Sarıyer Belediyesi olarak ev sahipliği yapıyoruz, bu ilk değil, her yıl özellikle 23 Nisan da ve ara dönemlerde Türkiye’nin her yerinden ve yurt Dışından çocuklarımız geliyor, Daha önce, Diyarbakır, Mardin, Hakkari, Urfa’dan çocuklarımız geldi, onlar geldiğinde buranın havası değişiyor ve dahada güzelleşiyor, keşke her kesle bir arada olabilsek, Millet Vekillerimizle siyasi alanda billikte topluma dayatılan ayrıştırmayı bir an önce bitirmek istiyoruz, Türkiye’nin her yerinde yaşayan insanların birlikteliği böyle oluşturulabilir diye düşünüyorum, Çocuklar buraya taile geldiler, bu süreyi en iyi değerlendirmeleri, burada etkinliklerle ne katkı sunabilirsek mutlu olacağız,, daha önce muhtarlar proğramı vardı, CHP olarak Türkiye’nin her yerinden muhtarları İstanbul’a getirdik ve Belediye Başkanları paylaştık bizedeDiyarbakır, Batman ve Bingöl muhtarlar ile birlikte olmuştuk, Muhtarlarımız la konuşmada Dıyarbakırlı muhtarımız biz bu dialoğları neden daha önce başlatmadık dedi, biz burada gönlümüzü bırakarak gidiyoruz dedi, Agaçlandırma alanlarımız var, Güneydoğu’dan gelen misafirlemiz ağaç dikim sırasında söylediği çok güzel sözle var, “ biz bu ağaçların köklerinde sevgimİzi dikiyoruz, bu sevgi büyüyecek, büyük alanlara yayılacak” dediler.Bu bizleri mutlu etti.

CHP istanbul İl Başkanı Cemal Canpolat : Bu öğrencilerin hiçbir zaman yalnız kalmayacağını ifade eden Canpolat, ‘Çocuklarımız, savaşsız, barış ortamında yaşayacak. Türkiye’nin ulusal bütünlüğünü korumak hepimizin görevi. Bugün bu kapsamda bir adım atmış oluyoruz. Öğrencilerimizi burada ağırlıyoruz. Kendileriyle güzel vakit geçiriyoruz.’ dedi.

Canpolat, CHP olarak Türkiye’deki sorunların çözümüne yönelik adımlar atmaya devam edeceklerini dile getirerek, ‘Bir kaç gün sonra Çanakkale’de, Sayın Genel Başkanımızın başlatmış olduğu Adalet Yürüyüşü’nün devamında bir programımız olacak. Bu programın en önemli gündem maddesi, bu ülkede 80 milyonun insanın birlikte, adalet ve barış içinde yaşayacağı, çocukların özgür olacağı, babasız, yoksul, sahipsiz, kimsesiz olmayacağı bir ülke olması. Ben de bunu diliyorum.’ diye konuştu.

Sezgin Tanrıkulu, Mahmut Tanal, Didem Engin, Dursun Çicek, İl Başkanı Cemal Canpolat ve İlçe Başkanı Mehmet Deniz birer açıklama yaparak Siirt Ve Mardin den gelen öğrencilere hoşgeldiniz dediler. Öğrencilerle birlikte langırt ve Teniz oynayan Millet Vekilleri Hep birlikte yemele yediler, Yemek sonrasında denise giren öğrencilere akşam yerel sanatçılar konser verecekler…