Son Dakika Haberler

Şimdi Filipinler’e yardım zamanı

Şimdi Filipinler’e yardım zamanı
Okunma : 115 views Yorum Yap

Filipinler kasırga Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Kırıkkale Valisi Ali Kolat’ı ziyaretinde yaptığı konuşmada Filipinler’de yaşanan tayfun felaketine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Yarın yurdun tüm camilerinde yardım toplanacağını belirten Başkan Görmez, “Hem Diyanet İşleri Başkanlığı hem Türkiye Diyanet Vakfı birlikte Filipinler’deki tayfuna maruz kalan binlerce insanın vefat ettiği, on binleri, hatta yüz binleri bulan evsiz yurtsuz kalan insanlara, inşallah Cuma günü ülkemizin bütün camilerinde yardım toplamaya karar verdik” dedi.
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Türkiye Diyanet Vakfı olarak tayfun sonrası acil olarak toplandıklarını ve felaketin yaşandığı Filipinler’e yapılacak yardımları görüştüklerini söyledi. Başkan Görmez şöyle konuştu:
“Diyanet İşleri Başkanlığı olarak da oralardaki farklı adalarda yaşayan Müslüman topluluklarla bugüne kadar ilişkilerimiz var, onların hemen hemen tamamından mektuplar geldi bize, biz o mektuplardan dolayı hemen görev bildik, Türkiye Diyanet Vakfı olarak toplandık, hem Diyanet İşleri Başkanlığı hem Türkiye Diyanet Vakfı birlikte Filipinler’deki tayfuna maruz kalan binlerce insanın vefat ettiği on binleri, hatta yüz binleri bulan evsiz yurtsuz kalan insanlara inşallah Cuma günü ülkemizin bütün camilerinde yardım toplamaya karar verdik. Türkiye’deki bütün kurumlarımızla birlikte, Türkiye Diyanet Vakfı da harekete geçti ama inşallah Cuma günü milletimizin yapacağı yardımları, Somali’de, Endonezya’da, Pakistan’da olduğu gibi, Haiti’de olduğu gibi, buradaki insanlara da hem de hiçbir ayrım yapmadan her ne kadar talep oradaki Müslüman kardeşlerimizden gelse de bu musibete maruz kalan insanlara milletimizin yardım elini götürmeyi kendimize vazife kabul ediyoruz