Son Dakika Haberler

Siyaseti iyi okumak.

Siyaseti iyi okumak.
Okunma : 47 views Yorum Yap

Bugün 23 Haziran İstanbul seçimlerinin bir sonucu olarak İktidar ve muhalefetin bir durum değerlendirmesi yapması gerektiğine inanıyorum. 

Bu seçim Türkiye Siyasi tarihinin önemli kırılma noktalarından birisi niteliğinde ve çok önemlidir. 

Bu önemli kırılma noktası Türkiye olarak bizlere Demokrasinin, Adaletin ve Hukukun ne denli önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmıştır. 

Bundan böyle Türk Siyasi Tarihinde 23 Haziranın bir örnek niteliğinde sürekli hatırlatılacağı, yazılıp çizileceği, üzerinde derin araştırmaların yapılacağı bir seçim olarak siyasi hayatımızda önemli yer alacaktır. 

Bu seçimin sonuçlarını iyi okuyabilen Siyasi yaşamın aktörleri kendi siyasi fikir ve düşüncelerini artık bu sonucun üzerine inşaa etmek zorunda olduklarını bilmelidirler. 

Ülkeyi uzun yıllar tek başına yönetmesine rağmen vahamete varan haksız, adaletsiz ve hukuksuz güçlü gibi görünen iktidarların Hak, Hukuk ve Adalet karşısında ne kadarda güçsüz ve zayıf olduklarının bir sonucudur 23 Haziran seçim sonuçları. 

Chp nin Başını çektiği ve ülkenin neredeyse tamamına yakın Siyasi aktörlerin âdeta Türkiye İttifakı şekline bürünmüş bu yapının elde ettiği bu başarı kısır ve anlamsız çekişme ve çatışmalarla bozulmaması, dahada kenetlenerek Aynı dili konuşurcasına Ülkenin bir an önce Demokratik ve Lâik bir Hukuk Devleti kimliğine hızlıca tekraren dönüşmesinin sağlanması olarak okunması gereken bir siyasi sonuçtur 23 Haziran seçim sonuçları. 

Elde edilmiş olan bu sonucun Ülke ve Halkımız üzerinde oluşturduğu olumlu etkinin hayal kırıklığına dönüşmemesi için elinde yetki olan herkesin kendi ihtiras ve heveslerinden arınıp Millet ve Memleket sevdalısı var gücüyle ülkesi ve milleti için herşeyinden fedakarlık eden Siyasi Aktörlerin kalıcı olacakları sonuçtur 23 Haziran seçim sonuçları. 

İşte bunun için önemlidir diyorum ve Türk Siyasi Hayatında kırılma noktası ölçeğinde önemli bir eşiktir diyorum.  Tabiiyki Siyasetin Geleceğini iyi okuyabileler için 23 Haziran bir Milattır.

Saygılarımla 

Salih Akıncı