Son Dakika Haberler

SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ DEĞİL

SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ DEĞİL
Okunma : 1.734 views Yorum Yap

Soğuk hava etkisini İstanbul’da göstermeye devam ediyor. Sarıyer Belediyesi Barınak hayvanlarına bakması dışında, çevrede bulunan sahipsiz sokak hayvanları cins ayrımı gözetilmeden aç kalma koşulları yaşanmaması ve soğuk havana korunma amaçı ile geçici barınma yerleri ve beslenme olanakları sağlıyor.

ATLAR, KISRAKLAR, KUŞLAR, KEDİ VE KÖPEKLER.

Veteriner İşleri Müdürlüğü hayvanların beslenmeleri konusunda titizlik göstererek, hayvan sorumluluğunuda işleri büyüttü. Sokak hayvanı kedi ve köpek hayvanlarının bakımı ve beslenmesini üstlendiği gibi, Sarıyer’in köyler bölgesinde bulunan Kısırkaya Barınak çevresinde bulunan ve Gümüşdere güzergahı üzerindeki At ve Kısrak’lar ile de yakından ilgileniyor. Özellikte günlük beslenmede belirili saatlerde atlar barınak çevresine gelerek besin ihtiyacı karşılanıyor.

Kanatlı hayvanlarında ameliyatlarının yapıldığı rehabilitasyon merkezinde kuşlar da beslenmede nafakasını alıyor.

Sahipsiz sokak hayvanları özellikle Fatih Belgrad Ormanı çevresinde yoğunluk göstermesi dikkate alındığından ilk günden itibaren Veteriner İşleri Müdürülüğü beslenme ekipleri Fatih Belgrad Ormanında bir ekip araştırma çalışmasında bulundu. Özellikle sahil kesimde alışkanlık yapan sokak hayvanlarının besleme istasyonları devamlı kontrol edilirken. Orman içinde bulunan sokak hayvanları ile de yakından ilgilendikleri gözlemleniyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü her zaman olduğu gibi sokak hayvanlarını tüm noktalarda beslenme ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Başkan Yardımcısı Nadir Günday, Sağlık ve Veteriner ekiplerini ile birlikte alanda sokak sokak dolaşarak beslenme noktalarını kontrol ederek, barınma durumlarını düzeltmeye çalışıyorlar.

Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Nadir Günday, şuna kadar herhangi bir şikayet almadık. Kar küreme çalışmalarımız devam ederken, Veteriner İşleri Müdürlüğü de tam kapasite ile çalışıyor. Sadece barınak hayvanları ile değil, sahipsiz hayvanlarlada yakından ilgileniyoruz. Sadece Kedi, Köpek değil, Kuşlarla, Atlarla da yakından ilgileniyoruz. Sahil’de besleme alanlarımız var. Yeni beslenme şekillerinde Kaymakamlıkla da koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Kar yağışının ilk günü dahil olmak üzere aynı ekip Fatih ve Belgrad Ormanı çevresinde besleme çalışmalar yaptılar, duyarlı hayvanseverle de bu konuda yardımcı oluyorlar. Veteriner İşleri Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi, Bahçeköy Veteriner Merkezimiz dahil tüm gün mesaiye devam ediyorlar.