Son Dakika Haberler

Son Çağrı. Eğer Şimdi Çekilmezsen Affedemeyiz.

Son Çağrı. Eğer Şimdi Çekilmezsen Affedemeyiz.
Okunma : 1.164 views Yorum Yap

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sarıyer Cumhuriyet Meydanında düzenlenen halk buluşmasına katıldı. Mitinge CHP Genel Başkan Yardımcısı (PM) Gökan Zeybek, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Sarıyer Belediye Başkanı M.Oktay Aksu, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat araç üzerinde Genel Başkan Özgür Özel’e Sarıyer Kulüp Forması takdim edildi. 

CHP Sarıyer eski ilçe Başkanlarından Dr. Cengiz Alp, Basın açıklamasında destek açıklaması yapmış, partimi ve adayımız M.Oktay Aksu destekliyorum açıklaması yapmıştı.

EĞER ŞİMDİ ÇEKİLMEZSEN AFFEDEMEYİZ.  

Sarıyerli seçmenlerin ve halkımızın beklediği Bağımsız Aday Şükrü Genç’in hakkında söyleyecek sözler vereceği mesajdı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sarıyer Belediye Başkanı ve bağımsız Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’e de “adaylıktan çekil” çağrısı yaptı.

“Eğer çekilirsen gelir rozetini kendim takarım. Eğer şimdi çekilmezsen affedemeyiz.

SARIYER BELEDİYE BAŞKANI GENÇ’E ADAYLIKTAN ÇEKİL ÇAĞRISI

Özgür Özel, “Şimdi bir kişinin ne kadar partili olduğuna göreve geldiği gün değil, görevden gittiği gün, aday yapıldığı gün değil, yapılmadığı gün bakacaksın. Şimdi bazıları diyor ki, ben yıllarca bu partinin adayı oldum, Hadi o zaman gençleşme, değişim zamanı, hadi bakalım sen tecrübeni başka tarafa akıt, gel burada yeni bir heyecanı başlatalım. ‘Olmaz, ben partinin adayıysam partideyim, yoksa karşıdayım’, ‘Ben rozeti çıkarırım çekmeceye atarım’ bir de diyormuş ki ‘Ben de partiliyim, sonra partiye geri gelirim’ bakın partinin genel başkanı olarak söylüyorum. Bakın partinin adı belli, Cumhuriyet Halk Partisi, bayrağı belli, amblemi belli. Kurucusu belli, kim kurucusu? Gazi Mustafa Kemal Atatürk, mevcut genel başkanı belli, söylüyorum; partinin adayı da belli, M. Oktay Aksu. Bu partinin nasıl kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise, amblemi 6 ok ise, genel başkanı Özgür Özel ise, bu partinin Sarıyer Belediye Başkan adayı da M. Oktay Aksu’dur nokta. 

Efendim, ‘Ben aday olayım, seçilirsem geri geleyim. ‘Bak şu anda CHP‘nin adayının karşısında adaylaştığınız için, AK Parti’nin gelme tehlikesi var. Sen hem partiye, Sarıyer gibi bir yere AK Partili birini getirmeye bu riske alet olacaksın, hem günü gelince partiye döneceğim diyeceksin, yok öyle yağma” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel sarıyer de

“AÇIKLAMANI YAPAR ÇEKİLİRSİN ROZETİMİ KENDİM TAKARIM”

Şükrü Genç’e çağrıda bulunan Özel, “Buradan son çağrımdır. Partinin genel başkanı olarak. Geçmişte aradım, yapma başkanım dedim, yapma büyüğümüzsün dedim, gel genel merkezde beraber çalışalım dedim. 

Şimdi iş geldi son 4 güne. 

Kapıda AK Parti tehlikesi, kazanma ihtimali sıfır. M. Oktay Aksu kazanıyor, AK Parti tehdit ediyor. Eğer, gerçekten bu partiye gönül verdiysen, bugün yarın açıklamanı yaparsın, çekilirsin. Pazartesi günü gelirim, rozetimi kendim takarım. Yok, şimdi çekilmedin, pazara getirdin, bize korkulu rüyayı gördürttün, Pazar günü seçimi kazandık, ondan sonra döneyim. Kusura bakma, affedemeyiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)