Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu’ndan Enis Berberoğlu açıklaması: Bedeli ne olursa olsun

Kılıçdaroğlu’ndan Enis Berberoğlu açıklaması: Bedeli ne olursa olsun
Okunma : Yorum Yap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun dün Meclis Genel Kurulu’nda milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından tutuklanmasına tepki gösterdi.

“Milletimize sözümüz var! Ne olursa olsun, hangi bedel hangi engel çıkarılırsa çıkarılsın; bu ülkeye gerçek anlamda hakkı, hukuku, adaleti ve demokrasiyi getireceğiz” diyen Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklama şöyle:

“Enis Berberoğlu milletvekilliği düşürüldü. Haksız yere düşürüldü… Hukuka, anayasa aykırı olarak düşürüldü. Bunu tartışıyoruz. Enis Berberoğlu ne yaptı? Saygın bir gazeteci Enis Berberoğlu. Saygın bir siyasetçi. Türkiye’yi bilen Türkiye’nin koşullarını bilen saygın bir isim Enis Berberoğlu. Haksız yere mahkum edildi, adaletsiz yere mahkum edildi. Demokrasinin olmadığı yerde, adaletin olmadığı yerde bu tür olaylarla karşılaşıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz, koşullar ne olursa olsun demokrasiyi, hakkı, hukuku ve adaleti sonuna kadar savunacağız.

Daha önce söylemiştim; Bu memlekette gerçek bir demokrasi gelinceye kadar mücadele edeceğiz. Bu memlekete hak, hukuk ve adalet gelinceye kadar, sonunu kadar mücadele edeceğiz diye.

Ve yine söylemiştim; Bu mücadelede eğer bir bedel ödenecekse o bedeli önce CHP’liler ödeyecektir diye. Enis Berberoğlu o bedeli ödeyenlerden birisidir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)