Son Dakika Haberler

ŞÜKRÜ GENÇ 2 KARAKOL HEDİYE ETTİ

ŞÜKRÜ GENÇ 2 KARAKOL HEDİYE ETTİ
Okunma : 127 views Yorum Yap

Ayazağa ek hizmet binasını hizmetleri Maslak’ta Başkanlık Binasına taşıdı, Ayazağanın önemli ihtiyaçlarından biri olarak Karakol binası şekilde yeniden projelendirilerek hizmete sundu.

Zekeriyaköy çarşı girişi en güzel konumda olan belediye arazisi, Emlak ofisi, Kafeterya, Restaurant, market gibi projelerle taleplerde bulunan iş adamlarının tekliflerini geri çevirdi, son yıllarda Sarıyer Zekeriyaköy mahallesinde hırsızlık ve soygun olaylarının büyük çapta oluşu, Zekeriyaköy ve köyler bölgesinde Koç Üniversitesinin yanısıra, nüfusun artması nedeniyle güvenlik sorunu çözülmesi gerekiyordu.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkanlık teklifi ile Meclis kararı çıkararak Mahallelenin genel ihtiyacı Karakol olduğunu belirtti. Bina projelendirilerek ve inşa edilerek karakol olarak halkın hizmetine sundu.

SARIYER’E HİZMETLER DEVAM EDİYOR

Sarıyer Belediyesi’nin desteği ile Ayazağa ve Zekeriyaköy’de iki polis merkezi yapıldı. Tamamlanarak hizmete giren merkezlere terör örgütleri tarafından şehit edilen ilk kadın polis memuru Mürüvvet Akpınar ve 15 Temmuz şehidi Münür Alkan’ın ismi verildi.

Sarıyer’de 2 polis merkezinin açılışı yapıldı. Ayazağa’da daha önce prefabrik binada hizmet veren ve terör örgütlerinin saldırısı sonucu şehit düşen ilk kadın polis memuru Mürüvvet Akpınar’ın ismi verildiği polis merkezi, Sarıyer Belediyesi tarafından ilçe Emniyet Müdürlüğü’nün kullanımına sunulan ek hizmet binasına taşındı.

Zekeriyaköy’de ise FETÖ’nün darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Köprüsü’nde can veren şehit Münür Alkan’ın adının verildiği polis merkezinin açılışı yapıldı. Polis merkezlerinin açılışına; İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, siyasi partilerin ilçe başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte kürsüye çıkan konuşmacılar ‘Devletin topluma açılan ilk kapısı polis merkezleridir. Huzur ve güvenlik toplumun ilk şartıdır’ mesajı verdi.