Son Dakika Haberler

Şükrü Genç, İBB Daire Başkanlarını Muhtarlarla Buluşturdu

Şükrü Genç, İBB Daire Başkanlarını Muhtarlarla Buluşturdu
Okunma : 702 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve İBB Daire Başkanıları ve Müdürleri, Boğaziçi Kültür Sanat Merkezinde Muhtarlar, Birim Müdürleri ve Meclis üyeleri ile bir araya geldi. Sarıyer’de yapılan İBB hizmetleri ve Muhtarların mahalelerinde sorunları ve genel istekleri dinlendi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in moderatörlüğünde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)İETT Yolcu Hizmetleri ve İletişim Daire Başkanı Müfit Yetkin, Baysal Badem İBB Çevre Koruma Şube Müdürü, Avrupa Yakası Çevre ve Koruma Müdürü Ziya Duman, İBB Yok Bakım Alt Yapı 3. Bölge Müdür Yardımcısı Fatih Sarıcı, İBB Yol Bakım ve Alt Yapı Şube Müdürü Murat Er,  Sarıyerli muhtarların sorunlarını dinlediler

Sarıyer Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde İBB Daire Başkanları ile Sarıyerli Muhtarlar bir araya geldi. İBB daire başkanlarının yaptıkları çalışmaları anlattığı, ardından ise Sarıyerli muhtarların mahalle sorunlarını dile getirdiği toplantıyı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yönetti.

İstişare toplantısında konuşan Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü 3. Bölge Müdür Yardımcısı Fatih Sarıcı, muhtarların diğer sorunlarının yanında asfalt ve kasis taleplerini de değerlendirdiklerini söyledi. Sarıcı, ayrıca 2022 planları içinde Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesi’nin araç giriş-çıkışının farklı yerlerden yapılması için çalışmalar sürdürdüklerini ifade etti.

İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Selami Taşer de, yağmur suyu gibi atık suların geri kazandırılması konusunda çalışmaları olduğunu aktararak, “Asıl çalışma alanım Uskumruköy ve Zekeriyaköy. Sarıyer’in yukarı kısmında Karadeniz’e dökülen dereler var. Bu dereler taştığında bu sefer pisliği de dışarı taşıyor.  Yağmur suyunu ayıracağız, böylece daha temiz bir ortam olacak. Baltalimanı Arıtma Tesisi var. O bölgenin atık sularını toplayacak. Zekeriyaköy’de de planladığımız bir arıtma tesisi var.” diye konuştu.

OTOBÜSLERE EK SEFERLER

İETT Yolcu Hizmetleri ve İletişim Dairesi Başkanı Müfit Yetkin, muhtarlardan daha önce gelen talepler doğrultusunda Sarıyer’de otobüs duraklarının bakım ve temizliğinin yapıldığını, bazı güzergahlarda da otobüslere ek seferler konulduğunu kaydetti.

“SARIYER’DE PARKLAR YENİLENİYOR”

Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Şube Müdürü Ziya Duman da İBB’nin yetki alanına giren ve ekonomik ömrünü doldurmuş parkları ele alarak yenileyeceklerini ifade etti.

İstanbul’da ağaçlara tehdit oluşturan teke böceği sorununa işaret eden Duman, şunları söyledi:

“Türkiye’ye musallat olan teke böceğiyle ilgili büyük bir çaba içerisindeyiz. Bu böcek türü, İstanbul’daki tüm ağaçları tehdit eder durumda. Eğer biz teke böceği ile mücadele etmezsek akça ağaç türlerinden başlayarak İstanbul’da ağaç olayının yüzde 80’ini kaybedebiliriz.”

Konuşmaların ardından Sarıyerli muhtarlar, sırayla sorunlarını ve taleplerini dile getirdi. İBB daire başkanları ise gelen taleplerin ardından yapacakları çalışmalarla ilgili notlar aldı, bilgi verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)