Son Dakika Haberler

Şükrü Genç Kısırkaya Mahallesini İnceledi.

Şükrü Genç Kısırkaya Mahallesini İnceledi.
Okunma : 244 views Yorum Yap

DSC_0077Şükrü Genç, Mahalle Olan Kısırkaya, Gümüşdere, Uskumru mahallelerinde Esnaf ziyarete yaptı. Hasta Ziyaret etti.
2013 yılı bizim yılımız diyen Şükrü Genç, yeni mahalle statüsü kazanan Sarıyer in en uç noktasından başlayarak eksikleri ve yapılan çalışmaları yerinde izledi.
Bilindiği gibi Sarıyer’ Kuzeyinde bulunan köyler Büyükşehir Belediyesi bölgesi olmasına rağmen yinede tüm eksiklerini Sarıyer Belediyesi karşılıyor, Köylere hizmet getiriyordu.
Sarıyer’in köyleri olarak adlandırılan Kısırkaya, Gümüşdere, Uskumru bugün modern anlamada şehirleşiyor, büyüyor ve lüks konutlarla zenginleşiyor, çevre tamamen lüks konutlar merkezi.
Köylerin modern yapılarla şehirleşmesi site içerisindeki modern yaşam köy merkezlerinde aynı durumda değil, değişmeyen ve geleneklerini koruyan Sarıyer’in yeni mahalle statüsü kazanmış olan köylerin de Şükrü Genç tüm ekibiyle gezdi ve incelemelerde bulundu.
 
KISIRKAYA GEZİSİ
Kısırkaya mahallesinde ev ziyaret eden başkan Şükrü Genç artık mahalle olan Kısırkaya köyünde sorunları ve istekleri dinledi.
DSC_0013CHP İlçe başkanı Mehmet Deniz ve yönetim kurulu üyeleri ile ev gezmeleri yapan CHP Sarıyer Belediyesi soğuk ve yağmurlu bir günde Kısırkaya Muhtarı ile katıldığı kahve toplantısında vatandaşları dinledi.
Kahve sohbetlerinde genel olarak iş alımları konuşuluyor.  Türkiye’nin güllük gülistanlık olmadığını halkı dinlediğimizde anlıyoruz, İşsizlik boyutu vatandaşın nefes almasını zorlaştırmış.
DSC_0061Kahve toplantısında Başkandan iş isteyenler Kısırkayadan kimseyi işe almadılar, ama belediyeye gidildiğinde hemşericilik yapılıyor tepkisi verildi. “Kısırkayalı olup Sarıyer de yaşayan ve belediyede taşeron olarak çalışan ve işe alınan kişilerin köye yakın yerlerde çalıştığı olduğunu tarafımızdan hatırlatıldı.”
MHP ilçe Yöneticisi  Kısırkaya köyünde  2 evden  katı atık vergisi adı altında 36 tl alına ödeme makbuzu gösterilerek,  MHP meclis üyesi Osman Güllüoğluna verdiğini ve makbuzu basına gönderdiğini söylediler. Katı Atık vergisinin ne amaçla istendiğini anlamadıklarını belirtiler.
“ Gelirler müdürlüğüne. Sorulmadığı belli olan ve gerekli açıklamayı dinlemeden MHP Meclis üyesi Osman Güllüoğluna veren ve basına verdim diyen MHP ilçe yöneticisi Sarıyer’in tarihi belgesi ele geçirmiş oldu, Sarıyer bu belge ile çalkalanıyor diyebilirmiyiz.Vatandaş belgeyi başkan ve yetkililere göstermedi.”
DSC_0068Muhtarlığın altında bulunan Kısırkaya Spor kulübü yöneticileri Şükrü Genç’e katkılarından dolayı teşekkür ettiler, halı saha isteyen kulüp yöneticisi başkandan gereken sözü aldı. 2009 da kurulan ve 2010 da tescil olan kulüp amatör 3 ligde mücadele yapıyorlar, Şükrü Genç Kısırkaya Spor Kulübü’nü pilot kulüp yapılması için talimat verdi.
DSC_0055“Deniz kenarında park olarak kullanılan yerde spor aletlerini düzenli olarak kullandıkları söyleyen spor kulübü idarecisi, Başkan Yardımcısı Recep Yel’den üst parkta yer mevcut bu parkta da spor aletleri istiyoruz dediler. Recep Yel, en kısa zamanda düzenlemenin olacağını belirtti.”
Kısırkaya cami imamına ihtiyaçlarını sordu. Caminin bazı ihtiyaçlarının karşılanması için talimat verdi. Sarıyer Belediyesi Sarıyer de bulunan tüm camilerle özellikle ilgileniyor ve temizlik ve bakım onarımını yapıyor.
Mezarlıkların ot içinde olduğunu ve bakım yapılmasını isteyen Kısırkayalılar, başkandan söz aldı. Kısırkaya mezarlığında birde şehit bulunmaktadır.
 Kısırkaya da Balıkçılık azda olsa yapılmakta ve geçim sağlamaktadırlar, balıkçılar liman içini asfalt yapılmasını istediler,başkan Şükrü Genç, baharda  asfalt yapılacağını hiç problem olmadığını belirtti.
DSC_0080Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay artık bütün yatırımlarınız Sarıyer Belediyesine geçti dedi. Vatandaş, çatı aktarımı ve mantolama şikayetinde bulundu. yanlış bilgi sahibi olan vatandaşları bilgilendiren Başkan yardımcısı Sevgi Atalay “Tek kat mantolamadan ücret alınmadığını, çünkü iskele kurulma ihtiyacı olmadığını, ancak iki kat veya yukarısı olduğunda 200 tl ücret alındığını belirtti. Çatı aktarımı ise yapabileceklerini belirterek, her şeyden önce kimse şikayet etmiyor. Biz özellikle belediye zabıtası göndererek gidin bunu engelleyin demiyoruz, Sizler birbirinizi şikayet ediyorsunuz.
DSC_0078İmar’a gelin müracaat edin kesinlikle ücret ödemeden çatınızı yapacaksınız.  Zabıtalardan şikayetçi olan vatandaşa ise Sevgi Atalay, Belediye personeli dediniz bana isim verin gerekeni yapalım dedi.
Tek katlı eski köy evinde oturan ve çatı sorununu yana yakıla anlatan vatandaşı bilgilendiren Sevgi Atalay, havalar düzelsin gerekeni yap dedi. Başkan Şükrü Genç ise elimizden gelen ve makul olan her şeyi yapacağız dedi.
Hayvan barınağında problem olmadığını, ancak köylüler az miktarda hayvanları için mera yeri kalmadığını belirtiler.
Köye ait kooperatife bulunan 49 yıllığına şahsa kiralanmış plaj var.
DSC_0034Şu an Büyük Kısırkaya plajı Hazine’ye it bunun. İçin ne yapabiliriz diye sordular. Başkan henüz malı almadık “ Arsaların belediyeye devri” alınca gerekeni yapacağız dedi. Kooperatif konusunda bilgi veren başkan, Köy tüzel kişiliği bitti, buna rağmen kooperatif tüzel kişiliğini devam ettirin, yasanın dışında birşey yapamayız ama kazanılmış haklarınızın devam için kesinlikle kapatmayın dedi.
DSC_0056Mahalle gezilerine Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun, Başkan Yardımcısı Adnan Ayber, Başkan Yardımcısı Recep Yel, Fen İşleri  müdürleri, Halka ilişkiler müdürü Saadet Genç, Şehnaz Bulut ve tüm birim müdürleri katıldılar. Her anın tek tek rapor edildiği gezide baharla birlikte hizmet yarışı başlayacak..
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,  Bir ay önce yine Gümüşdere de bulunan ve yerel yemekler organizasyonu düzenlenen köye bu defa esnaf ziyareti yaptı.
Gümüşdere de FIRINA BASKIN YAPILDI..
 Uskumru Köyde SELAMSIZ BANDOSU…
Ayrıntılar hazırlanıyor….
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)