Son Dakika Haberler

ŞÜKRÜ GENÇ PROJELERİ İKTİDARIN HAYALLERİNİ GEÇMİŞ

ŞÜKRÜ GENÇ PROJELERİ İKTİDARIN HAYALLERİNİ GEÇMİŞ
Okunma : 182 views Yorum Yap

Cumhurbaşkanlığı ve Millet Vekili seçimleri 24 Haziran’da gerçekleşiyor. İktidarın, baskıcı rejimin belediyeler üzerindeki etkisi inanılmaz boyutlara uzandı. Türkiye genelinde tüm belediyeler seçimlerde etkin durumda değiller.

Belediyeler genel siyasetin oldukça uzağında olmasına rağmen Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere odaklanmış durumdalar.

16 Yıllık AK Parti iktidarının İnşaat sektörüne dayalı projeleri hayata geçirmesi ve bu projelere takılı kalması nedeni proje üretmede sıkıntı yaşıyorlar.

SARIYER BELEDİYESİ  İKTİDARLARI GEÇMİŞ DURUMDA

Proje olarak sunulan ve hayal edilenler Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç  tarafından gerçekleşmiş.

Büyükşehir ve Yerel belediyelerin proje üretmesindeki başarı mevcut iktidarın önüne geçmiş durumda. İktidar belediyelerin gerçekleşmiş projelerini vaat olarak sunuyor.

CHP’li Şükrü Genç Başkanlığındaki Sarıyer Belediyesi 10. Yılında yapmış olduğu ve gerçekleştirmiş projeleri bugün siyesi arenada örnek gösterilerek kullanılıyor.

GÜMÜŞKUŞAK KREŞ VE YAŞAM EVİ

Sosyal Demokrat Belediyeciliğin örnek projelerinden biri olan Yaşam Evi ve Kreş, Sarıyer Belediyesi tarafından her mahalle de uygulamaya konuluyor. 7 Yaşam Evi ve Kreş hayata geçirildi.

Sarıyer Belediyesi, her mahallede hayata geçirmeyi planladığı yaşam evleri ve kreşlerine Tarabya Rotary Kulübü, escort diyarbakır Karaköy Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı’nın desteğiyle yaşam evi açtı. Zekeriyaköy Mahallesi’nde gerçekleşen Gümüşkuşak Kreş ve Yaşamevi’nin açılış törenine yüzlere kişi katıldı.

İlk açılışta devir teslimi yapılan Yaşam Evi ve Kreş’in proje kapsamından tamamlandığı için tekrar bir araya gelindi ve teslimi yapıldı.

Şükrü Genç öğrenim yılı başladığında öğrencilere birlikte tekrar buraya geleceğiz ve 3 açılışı gerçekleştireceğiz dedi.
Başkan Genç, Öğrenci kapasitesinin 60 olarak açıklandığı kreşte yurttaşların isteklerini kırmayarak 75 öğrenci alacaklarının müjdesini verdi.

Sarıyer Belediyesi Kreşleri fiyatları yurtların etkilenmemesi için çok cüzii rakamlarda hizmet ediyor. İlk aylarda tümü ile doluyor.

ZEKERİYAKÖY MODERN SAĞLIK OCAĞINA KAVUŞUYOR

Sarıyer Zekeriyaköy mahallesinde devlet tarafından kurulmuş. Köy içinde dar kapsamlı ve geçici olarak hizmet eden Sağlık Ocağı bulunmaktadır.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Zekeriyaköy mahallesi siteler bölgesine “Modern Sağlık Ocağı” yapıyor. Siteler bölgesinde kurulan Yaşam Evi’nin 50 metre yanında Medya Kent karşısından bulunan Belediye Arazisine Sağlık Ocağı yapımı gerçekleşiyor.

Gerekli izinleri alınmış, plan ve projeleri tamamlanmış olan Sağlık Ocağı’nın yeri açılışa gelen yurttaşlara gösterildi.

Sağlık Ocağının imalatına başlamasıyla birlikte Eylül ayında açılışı gerçekleştirilecek.

GÜMÜŞKUŞAK YAŞAM EVİ AÇILIŞI

“HER MAHALLEYE BİR KREŞ” Sarıyer Belediyesi Dilek Terimer Gündüz Bakım Evi