Son Dakika Haberler

Şükrü Genç, TOPLUM OLARAK BÜYÜK BEDELLER ÖDÜYORUZ

Şükrü Genç, TOPLUM OLARAK BÜYÜK BEDELLER ÖDÜYORUZ
Okunma : 97 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç mecliste yapmış olduğu açıklamada : Avrupa ile ilişkileri birilerine bağlı bir şekilde durdurulmasını engellenmesinin doğru olmadığının bu kararın yeniden gözden geçirilmesini, adil bir şekilde değerlendirilmesini istedi.

Adalet Yürüyüşünde her gün Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yürüyen Başkan Şükrü Genç 9 Temmuz Miting organizsayonu için bugün meclise geldi, Meclis sonrasında Başkan yardımcıları ile toplantı yaptı.

Başkan Şükrü Genç Kürsiden Yapmış Olduğu Konuşmasında : Birlik ve beraberlik çok önemli, yüz yıllardır ayakta durmamımızın temel nedenlerinin başında birlik beraberlik geliyor, Yöresi, yurdu, bakışı, rengi ne olursa olsun bu birlik ve beraberliği devam ettirmesidir, Sarıyer insanı birlik ve beraberliğini devam ettirmesidir burada bunun çok net örneğini yaşıyoruz. İstanbul’un en yaşanabilir yer seçilmesi bunun örneğidir. Kaymakamlık, Emniyet, Kamu kurumları ve Belediye çalışanları ile herkesin büyük payı var.

ÇOK AĞIR BEDELLER ÖDÜYORUZ

Başkan Şükrü Genç 15 Temmuz’un yıldönümüne sayılı günler kala Türkiye için felaket olan büyük bedeller ödenen darbenin tekrar yaşanmamsı için birlik ve beraberlik içinde olunmasını, halkın sağduyulu olmasını istedi.

“Toplum olarak çok ağır bedeller ödüyoruz, aradan birkaç yıl geçiyor aynı bedelleri tekrar ödüyoruz, 15 Temmuz toplum için felaketti, Türkiye için felaketti, devlet için felaketti, burda bir bedel öderken tekrar tekrar yalamamak gerekiyor”.

Oluşturulan komisyon çok daha iyi çalışabilseydi, Komisyonda kamuoyuna yansıyan ifadelerin, gerçekten olaya sebep olanların ortaya çıkması konusunda daha bir netlik kazanabilseydiniz bunların önlemleri alınabilirdi, bugün bir bedel ödendi ve bunun gerçek suçluları yakalanmamış ve yargılanamamış ise bedeller halan daha ödenmeye devam edecektir demektir.

Yanlış yerlerde yanlış kişileri aramak değildir söz konusu, ben aynı felaketi hiç kesimde tekrar yalanmasını istemiyorum. Hepimize düşen yurttaşlık görevleri var, bizler Sarıyer’in yöneticisiyiz, meclis olarak görevlerimiz var. Önümüzdeki günlerde 15 Temmuz’un yıl dönümü var, yapılacak etkinlikler olacak buralara dikkat etmek zorundayız.

Bizler bu toplum sırası geldiğinde kendisine zarar vereni kendisi değerlendirmiştir. Toplumdan dışlayarak cezalandırmıştır. Bu insanlara bilerek aynısını yapmak zorundayız, yoksa bunun bedelini tekrar ödemek zorunda kalırız.

Şuan da devam eden ve Türkiye’nin ana muhalefet partisinin yapmış olduğu eylem var. Doğrudur veya eğridir, herkes bir şey söyleyebilir, birlik ve beraberliğin yol boyunca gösterilemiş olması, yollarda aşırı provokasyona kalkışmaya çalışanların toplum tarafından durdurulduğunu çok ne bir şekilde gördük.

BÜYÜK SINAVDAN GEÇİYORUZ

Büyük sınavdan geçiyoruz, kim olursa olsun sağduyulu insanların değerlendirmesi söz konusu, Türkiye bir demokrasi sınavından geçiyor, herkes sağduyusunu çok net bir şekilde göstermesi gerekiyor. Dünya kamuoyunun Türkiye’ye bakışını değiştirmek zorundayız, Bir bir Afrika ülkesi değiliz , Muz Cumhuriyeti değiliz. Dünya’nın merkezinde gelmişi ve geçmişi ile çok önemli bir ülkeyiz, bunun değerini ve kıymetini bileceğiz, tartışmalarını ve çalışmalarını bu yönde devam ettireceğiz.

15 Temmuz Şehitlerinin evlerini hep birlikte ziyaret edeceğiz, Meclis olarak aileleri ile birlik olacağız, yapılacak olan etkinliklerde olacak fakat onların acısı hiçbir zaman dinmez, yapılan her bir yanlıştan hareketten bin ders çıkarmak zorundayız, 15 Temmuz Felaketinin tekrar yaşanmaması dileğimdir dedi.