Son Dakika Haberler

Şükrü Genç, Üç yıldır hasretini duyduğum takım oyunu başlayacak Sarıyer de,

Şükrü Genç, Üç yıldır hasretini duyduğum takım oyunu başlayacak Sarıyer de,
Okunma : 112 views Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer ilçe başkan adayı Cemal Yeğin bugün Bosfor restaurantta  adaylığını delegelere açıkladı. Çok kalabalık geçen toplantıda delegelerin yoğun ilgisi dikkat çekiciydi.

Tanıtım Kokteyline CHP PM üyesi Ercan Karakaş da katıldı.

Cemal Yeğin’in adaylık süreci çalışmalarında komite görevi yapan sekretaryası  başkan adaylığı imzaları toplamaya devam ettiler.  Ömürtepe semt evinde hafta sonu yapılan toplantıda bir kısım delegelerin imzaları alınmışken, bugünkü atılan imzalar ilçe başkanı Mehmet Deniz’in mesajla delegeleri uyarmasına rağmen yinede her iki listeye imza atmış delegeler olduğu gözlemlendi.

Atama İlçe başkanı Mehmet Deniz’in delege seçimleri sürecine yapmış olduğu yanlışlıklar ve 1. Delege listesi. 2. Delege listesi.  3. Delege listesi sonucunda bugün yeni bir” fiyasko” ile devam edildi.

Toplam 400 delege ile Olağan Genel Kurul yapması gereken CHP Sarıyer ilçesi, Delege listesinden üye olmayan ve mahallelerde aktarma yaparak delege listeleri yaptığından ilçe seçim kuruluna yapılan itiraz sonucunda, ilçe seçim kurulu almış oluğu kararla, delege sayısını 375+1 doğal delege olmak koşulu ile 376 indirmiş oldu. 1. Listeden 16 kişi ise son listeye girmeye hak kazandı. 16 kişi daha önce delegeliklerinin iptal edilmesinin itirazını yaptığından tekrar delege olmaları hakkını kazanmış oldular.

Bosfor restaurantta yapılan tanıtım kokteylinde ilk olarak Sarıyer merkez mahallesi duayenlerinden eski ilçe başkanı İzzet Bayraktar kürsüde Cemal Yeğin’in adaylığını açıkladı. İzzet Bayraktar “40 yıllık siyasi hayatımda ilk defa Cumhuriyet Halk Partisinin bir toplantısında Partimize sahip çıkıyoruz pankartı ile karşılaştım. Bizi bu duruma düşürenler utansın. Seçim sonrasında kimim sizlere oy verip vermediğini kontrol etmeyin. Oy veremeyenlere böyle bir yerde kininin oluşur, yarın onlarla yan yana siyaset yapmak zorunda kalabilirsiniz. Şu an o sözün doğruluğunu yaşıyoruz. Cemal Yeğin 1989 Belediye Başkan aday adayı biz Atalay Kabanı destekliyoruz, 2001 ilçe başkan adayı ve biz Mehmet Kazancıyı destekliyoruz ve biz kazandık. Şu anda cemal yeğin tekrar ilçe başkan adayı ve biz öneriyoruz. Bu konuşmayı, Sarıyer merkez, Rumelikavağı, Yenimahalle, Maden ve tüm köyler adına yapıyorum. Burada bulunan arkadaşların tek hedefinin 2014 seçimlerini kazanmak olduğunu biliyoruz. Delege arkadaşlarını bunu iyi değerlendirmesini istiyorum.”

CHP İLK VE SON PARTİM OLACAK

İlçe Başkan adayı Cemal Yeğin İse “Kendimden başka ve kimsenin adamı olmadım. 1974 yılından beri oy kullanıyorum ve bugüne kadar başka bir partiye nasip olmadı. 1974 yılından beri hiç parti değiştirmedim. Cumhuriyet halk partisi ilk ve son partim olacaktır.”

CHP  Demokrasi düşmanları tarafından  kuşatılmaya çalışılıyor, Cumhuriyet Halk Partisi ele geçirilmeye çalışıyor. Onun için CHP ye sahip çıkıyoruz,  Başbakan Tayyip Erdoğan Sarıyer benim namusumdur diyerek,  Sarıyer de kurumlaşarak partimize ve belediyemize saldırılar olmaktadır. Bunun için partimizin içindeki bazı odaklarında yardımcı olduklarını görmekteyim.

AKP nin cumhuriyet değerlerine karşı verdiği mücadele ve genel başkanımızın vermiş olduğu mücadele için adayım, merdiven altında delege yazanlara karşı olmak için aday oldum, 18 mart akşamı yerel seçimleri programını yaparak CHP bölünmüşlüğünden ve iki başlılığından medet umanlara karşı aday oluyorum.

Partimizin hiçbir üyesini ötekileştiremeden,  bilgisini, birikimlerini heba etmeden, kendi kendime sınırlar oluşturmamak için, adayım. Korunaksız kimseler, yoksul katmanlar sorunlu iyonlar, dışlanmışlar ve ayrımcılığa uğrayanlar için aday oluyorum.

TAKIM OYUNU BAŞLIYOR

Belediye Başkanı Şükrü Genç

Üç yıldır hasretini duyduğum bir takım oyunu başlayacak Sarıyer de,

Biz çok önemli bir fırsat yakaladık, seçimleri kazandık, iktidar olma konusunda çok büyük çalışma içine girdik ve şu anda çalışmalarımız devam etmektedir. İktidar olmak her şeyi elinizde bulundurmaktır, elinizdeki her şeyim ve yaşamda her uğraşının kendi kontrolünüz altıda olmasını sağlamaktır. Herkesin inanılmaz düşleri vardı ve seçimlerde inanılmaz mücadeleleri vardı. Herkesin İnanılmaz hayali vardı ve onları gerçekleştirdik.

Sarıyer de 400 bin insanın hayali ve beklentisi var, beklentilerin gerçekleşmesi için çalışıyoruz, bu hayalin ancak CHP nin iktidar olması halinde bugünkü yaşanan problemlerin biteceğini ve o zaman gerçekten halkın iktidarının kurulacağını ve Türkiye’ nin olması gereken yerde o zaman olacağını göz ardı etmemek gerektiği için Sarıyer de bunun alt yapısını mutlak ve mutlak oluşturmak zorundayız.

Bizler yerel yönetimler olarak ne yaparsak yapalım, Belediye Başkanı ve çalışma arkadaşlarımız olarak mahallelerde siyasi olarak eğer verilerini toplayamazsak, çalışmaları mahallelere taşıyamazsak mahalledeki insanların bu konuda CHP ‘nin yerel yönetim anlayışlının sonucunda bu çalışmaların yapıldığını ve bunun yansıması olduğunu göstermezsek bu seçimin bir dahaki sefer tesadüfü bir şekilde alınıp alınamayacağına bir şey söyleyemeyiz.

Yapılacak tek bir şey var, CHP li her yurttaşın birlik olması,

“Belediye Başkanından en uç noktadaki arkadaşına kadar, işte bu çalışmanın mutlak bir şekilde sonuca gideceği için çok önemli bir karar aşamasındasınız,” çok önemli bir seçim arifesindesiniz, Pazar günü CHP nin Sarıyer de gerçekten iktidar olduğunu, gerçekten Sarıyer Belediyesini de CHP’nin Tv lerde CHP li Belediyenin imar yolsuzluğunu yazıldığının tersine CHP li Belediyenin nasıl bir başarı zinciri yakaladığını ve getireceğinin neler olduğunu göreceksiniz.

Biz Söz verdik.

Biz sizlerin onay vermediği hiçbir şeyin altına imza atmayacağız dedik, Atmadık atmayacağız. Bunu bilmenizi istiyoruz. Her türlü baskıya rağmen ben imza atmadım. Hiçbir çalışma arkadaşıma attırmadım. Ve de atmıyacağız. Çünkü bizim imza atabileceğimiz, bizim imzamız halkın bize verdiği güvendir, onlarla beraber sonuna kadar. aynı yolu yürümektir birileri yolun kenarında düşse bile. Yol tek bu yolda hep beraber yürüyeceğiz.

Bu yol İktidar yoludur.