Son Dakika Haberler

Şükrü Genç'den birlik ve beraberlik çağrısı

Şükrü Genç'den birlik ve beraberlik çağrısı
Okunma : 123 views Yorum Yap

sukru_gencSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yüzlerce tekne ve binlerce Sarıyerli’nin katılımıyla başlayan 19 Mayıs kutlamalarının ardından Sarıyer’de yürüyen korteje yönelik saldırıyı kınadı.
Şükrü Genç yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi;
İstanbul Boğazı’nda tekneler eşliğinde büyük bir çoşkuyla başlayan 19 Mayıs kutlamalarının ardından Şehit Mithat Yılmaz Caddesi üzerinde Atatürk anıtına doğru yürüyen, aralarında kadın ve çocukların olduğu Cumhuriyet Halk Partisi Korteji’ne yönelik saldırı, Sarıyer’de yakaladığımız barış, hoşgörü, ve kardeşlik sürecine asla gölge düşüremeyecektir.
Sarıyer’de ektiğimiz barış tohumları bu türden çirkin saldırlara  rağmen boy vermeye devam edecek, sağduyulu Sarıyer halkı ilçemizin huzurunu bozmaya yönelik bu çirkin oyunun tuzağına düşmeyecek, “Barış, Huzur ve Hoşgörü” ilçesi olan Sarıyer ve Sarıyer halkı provokasyona yönelik bu çirkin oyunlarının birer piyonu olmayacaktır.
Sarıyer’de barış, huzur ve hoşgörü sahip çıktığımız ve çıkmaya devam edeceğimiz en temel değerlerimizdendir. Bu değerlerin yok edilmesine biz de Sarıyer halkı da fırsat vermeyecektir.
Hiçbir zaman şiddet dilini kullanmadık. Kimseyi ayrıştırmadık. Ayrıştırmayacağız. Bu saldırı birlik ve beraberliğimizi dünden daha fazla biribirimize bağlamıştır.
Bu saldırların sadece bize değil kime yapılırsa yapılsın dün olduğu gibi bugün de aynı duyarlılıkla karşısında olduk. Olacağız.
Bu ve buna benzer saldırılar Sarıyer’in geleceğine ve yaşamın her alanına yönelik çalışmalarımızda düşünülenin aksine bize daha büyük bir cesaret vermiştir.
Yapılan bu çirkin saldırı, sadece partimizin ilçe başkanı Sayın Mehmet Deniz ve arkadaşlarımıza değil, onların şahsında Sarıyer halkının huzurunu bozmaya yönelik beyhude bir girişimdir.
Bu çirkin saldırıyı kabul etmemiz, susmamız, asla mümkün değildir. Saldırıyı şiddetle kınıyor
yaralanan arkadaşlarıma acil şifalar diliyorum.”
İnş.Müh Şükrü Genç
Sarıyer Belediye Başkanı