Son Dakika Haberler

Taksim Direnişi Türkiye Geneline Yayılıyor

Taksim Direnişi Türkiye Geneline Yayılıyor
Okunma : 83 views Yorum Yap
TaksimdireniyorTaksim Gezi Parkı AVM projesi için agaçların kesilmemesi ve AVM yapılamaması için direniş sürüyor. Yurdun dört bir yanından destek eylemleri paılmaya başlandı.
TAKSİM DİRENİYOR
Taksim Yayalaştırma Projesi kapsamında yıkılması planlanan Gezi Parkı için direniş sürüyor. Dün on bini aşkın İstanbullu bir araya gelirken sabah saat 05.00 sularında polis ikinci kez kitleye gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale etti. Saldırıda gazeteci Ahmet Şık, Evrensel Gazetesi Muhabiri İsmail Afacan’ın da aralarında olduğu çok sayıda kişi yaralandı.
Türkiye’nin dört bir yanında ise tepki eylemleri örgütleniyor. Sosyal medyadan duyurusu yapılan eylemler şöyle:
19:00 Ankara Kuğulu Park ANKARA
19:00 Alsancak İskelesi İZMİR
17:30 Atatürk Parkı ADANA
19:00 Kent Park ESKİŞEHİR
Yeni bilgiler geldikçe güncellenecek.
ÇETKODER 17 İLDEN YOLA ÇIKIYOR
Taksim’de polis müdahalesine rağmen Taksim için direnen çevrecilere Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği’nden destek geldi.
ÇETKODER Genel Başkanı Mustafa Göktaş, çevrecilerin 17 ilden Taksim için yola çıkmaya hazırlanıyor.
ÇETKODER Genel Başkanı, Mustafa Göktaş, “Bugün itibari ile yurt geneli İstanbul’a yakın olan 17 vilayetten gönüllülerimiz ve arkadaşlarımızla İstanbul’a hareket ediyoruz. Eyleme destek vereceğiz, çevreye ve doğaya, İstanbul kentine sahip çıkacağız. Unutmasınlar Allahımıza, bayrağımıza, milletimize, Türkiye Cumhuriyeti devletimize, ülkemize sonsuz bağlı ve sevgi dolu insanlarız. Geliyoruz ey İstanbul! Yılma sende çevrene, doğana, yaşama sahip çık” dedi.
Göktaş, Taksim Gezi Parkı’na ilişkin yaptığı açıklamada, dünyanın hiçbir ülkesinde Türkiye’de olduğu kadar ağacın ve yeşilin acımasızca yok edildiği, doğaya karşı merhametsiz davranıldığının görülmediğini söyledi.
Göktaş, “Bugün İstanbul Gezi Parkı olaylarını siyasete indirgemek, bir kısım siyasi çevrelere yapıştırmak son derece çirkin ve ahlaksız bir olaydır. Bu çevre hareketini de siyasi bir şova dönüştürmek de o derece ahlaksız ve çirkin bir olaydır” dedi. Göz göre göre ağaçların kesilmesi ve yok edilmesinin, o bölgeyi beton yığını haline getirmenin kimseye faydası olmayacağını dile getiren Göktaş, “İstanbul Dünyanın gözünün olduğu bir kenttir ve oraya daha fazla ağaç dikmek, yeşillendirmek ve şehrin ortasında nefes alacak devasa parklar meydana getirmek yakışır” dedi.