Son Dakika Haberler

TALİMATLA ‘SÖZDE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ’ YÜRÜTENLERE DUYURULUR

TALİMATLA ‘SÖZDE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ’ YÜRÜTENLERE DUYURULUR
Okunma : 97 views Yorum Yap

AKP HÜKÜMETİ EĞER GERÇEKTEN YATIRIMLARI ARTIRIP İŞSİZLİĞİ AZALTMAK İSTİYORSA, BİR AN EVVEL OHAL’İ KALDIRIP, ‘SÖZDE’ DEĞİL ‘ÖZDE’ DEMOKRATİKLEŞME İÇİN ÇABA SARFETMELİ!”

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, son istihdam verilerine değinerek “Kayıtdışı çalışma oranı %34 gibi korkunç bir seviyede. Yani ülkemizde her 3 kişiden biri sigortasız çalışıyor. AKP Hükümet’i eğer gerçekten yatırımları artırıp işsizliği azaltmak istiyorsa, bir an evvel OHAL’i kaldırıp, ‘sözde’ değil ‘özde’ demokratikleşme için çalışmalı” dedi.

TALİMATLA ‘SÖZDE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ’ YÜRÜTENLERE DUYURULUR

“Talimatla ‘sözde istihdam seferberliği’ yürütenlere duyurulur” diyen Didem ENGİN, işsiz sayımızın 3 milyon 287 bin, genç işsizlik oranının ise %19.8 olduğunu söyleyerek “Yani her 5 gencimizden biri işsiz” dedi.

ÜLKEMİZDE HER ÜÇ KİŞİDEN BİRİ SİGORTASIZ ÇALIŞIYOR!

Kayıtdışı çalışma oranına da dikkat çeken Didem ENGİN, “Kayıtdışı çalışma oranı %34 gibi korkunç bir seviyede. Yani ülkemizde her 3 kişiden biri sigortasız çalışıyor” diye konuştu.

YATIRIMCI TALİMATLA YATIRIM YAPMAZ, GÜVEN ORTAMI ARAR!

Referandumda ‘Evet’ çıksın diye piyasaya milyarlarca liralık kredi ve teşvik pompalayan AKP Hükümeti’nin ise günü kurtarma derdinde olduğunu söyleyen Didem ENGİN, “Hâlbuki yatırımcı ve üretici demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün geçerli olduğu güven ortamı ve öngörülebilirlik arar, talimatla yatırım yapmaz” dedi.

İHTİYACIMIZ ‘SÖZDE’ DEĞİL ‘ÖZDE’ DEMOKRASİ!

Yatırımcıların Olağanüstü Hal fırsatçılığı yapan Hükümet’in söylemlerine ve politikalarına artık inanmadığını ve güvenmediğini belirten Didem ENGİN, “AKP Hükümet’i eğer gerçekten yatırımları artırıp işsizliği azaltmak istiyorsa, bir an evvel OHAL’i kaldırıp, ‘sözde’ değil ‘özde’ demokratikleşme için çalışmalı” diyerek sözlerini tamamladı.