Son Dakika Haberler

Tamaylıgil, Zihni fukara,aklı ukala

Tamaylıgil, Zihni fukara,aklı ukala
Okunma : 15 views Yorum Yap

imageGezi parkı direnişi için açıklamalar yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “gençlerimiz taksimde destan yazdılar” açıklamasına Akp Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu “yazıklar olsun Kemal Kılıçdaroğlunun destanı böyledir” açıklamasına Chp Genel Sekreteri Bilhun Tamylıgil sert açıklama ile cevap verdi.
CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na sert tepki gösterdi. Tamaylıgil, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Eroğlu’na “Zihni fukara, aklı ukala” dedi.
Tamaylıgil, Eroğlu’nun, “Taksim’de gençlerimiz bir destan yazdılar” diyen Kılıçdaroğlu’nu, Gezi Parkı olaylarının ülkeyi karıştırmak, istikrarı bozmak için dış mihraklar tarafından çıkartılan bir olay olduğunu ileri sürerek, “Yazıklar olsun! Kemal Kılıçdaroğlu’nun destanı ancak böyledir işte” diye sert bir biçimde eleştirmesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı.
Tamaylıgil, bu Eroğlu’nun sözleriyle, Kılıçdaroğlu’na seviyesiz bir açıklama yaparak sataştığını belirtti ve şunları söyledi:
“Köşeye sıkıştıkları anda saldırganlaşan ve halkı korkutarak, yıldırarak sindirmeye çalıştıkları gibi CHP liderine ve CHP’lilere de hakarete kalkışan diğer AKP yöneticileri gibi Veysel Eroğlu’da, insan, demokrasi, çevre ve doğa konusundaki duyarlılığını dost düşman herkesin bildiği Sayın Kılıçdaroğlu’nu eleştiri kervanına katılmış.
“AKP’lilere yakışmayan siyasi olgunluğu bir kenara koysak bile, her tür insani nezaket kurallarını da ayaklar altına alan Veysel Eroğlu ‘Kılıçdaroğlu’na yazıklar olsun’ açıklamasıyla bir gerçeğe de parmak basmaktadır. O gerçek şudur; Akıl baştan gidince dilin freni boşalırmış.
“AKP’nin bakanları da, yöneticileri de freni boşalmış dilleriyle saldırganlıklarını sürdürüyorlar. İçlerine yerleşmiş iktidardan gitme korkularına baskı, tehdit ve haddini aşan kelimelerle çare arayanlar, elbette demokrasi, hak ve özgürlüklerin kararlı savunucusu Kılıçdaroğlu’ndan yükselen toplumsal bir sesi duymaktan rahatsız olurlar. Böylelerine en güzel cevabı Namık Kemal vermiş ve ‘Zihin fukara olunca, akıl ukala olurmuş’ demiş. Öyle anlaşılıyor ki; Veysel Eroğlu’nun haddini aşması ve ukalalığı da zihin fukarası olmasından kaynaklanıyor.”