Son Dakika Haberler

TARİH YAZDILAR, TEŞEKKÜRLER SARIYER

TARİH YAZDILAR, TEŞEKKÜRLER SARIYER
Okunma : 81 views Yorum Yap

Adalet Yürüyüşü tüm Dünya basınında günlerce sürekli olarak ilk üç haber içinde yer alması, Sosyal Medya’da Twitter’de TT Dünya’da birinci olması, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Maltepe’de tarihi 10 maddelik deklarasyon açıklaması ile Türkiye siyasetinde yeni bir dönüm noktası başlamış oldu.

Kahramanı içinde olan büyük özveriler ile çalışan gönüllüler ordusu, CHP İlçe Örgütlerinden ve belediyelerin büyük katkıları ile verilen mücadele, dayanışma gücü Adalet Yürüyüşünde ön plana çıktı.

Adalet Yürüyüşünde ne uzun yürüyüş ve katılım gösteren belediye başkanlarından biri olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in önderliğinden yapılan organizasyon, Başkan Yardımcıları İsmail Erdem’in lojistik başarısı, Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun’un ekip çalışması, Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’in Sarıyer ve diğer ilçelerin ulaşım ihtiyaçlarının giderilmesindeki katkısı, Dünyanın en büyük eylemi Siyasi organizasyonunda örnek kabul edilen mükemmel çalışma gerçekleştirdiler.

Sarıyer ilçesi Adalet Yürüyüşü’nde kendi dışında İstanbul ilinde bir çok ilçeye lojistik destek sağlayarak dayanışma gücünü gösterdi.

Sarıyer Belediyesi Şükrü Genç’in talimatı ile yapmış olduğu organizasyonda, Ramazan ayında 38 mahallede vermiş olduğu iftar ve bir ay süresince mahallerde düzenlenen etkinlikler, 1 aylık İstinye Ramazan ayı proğramı yapılmışken, hiç bir yorgunluk şikayeti olmadan çalışan personeli Adalet Yürüyüşüne vermiş olduğu katkı halk tarafından büyük takdirle karşılandı.

CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı başta İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Yönetim Kurulu üyeleri düzenlemiş oldukları proğram sonucunda, sadece Sarıyer’de değil, İstanbul’un diğer ilçelerinden gelerek sabahın ilk saatlerinde yurttaşları ilçede kahvaltı ile karşılaması ve akabinde yürüyüş alanına intikal ettirmeleri Sarıyer İlçe örgütünün ne denli hazır olduğunu gösterdi.

CHP Sarıyer İlçe Örgütü, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Bayrampaşa, Fatih, Beykoz, ile başta olmak üzere her türlü lojistik desteği karşılaması ve örgütler arası dayanışmada öncü olması ile takdir edilecek çalışmalara imza attı.

Maltepe Miting alanına vapur sağlanması ve vapurlara binemeyenlerin acil olarak otobüslerle taşınması, Son yurttaş binene kadar ilçe başkanı Mehmet Deniz’in Sarıyer’de kalması sorumluluk içinde görev yapması takdire şayandı.

Sarıyerli yurttaşların  siyasi sorumluluk ve adalet arayışları, partili ve partisin hangi görüşten oldukları bilinmeyen ve siyasi çevrelerin tanımadığı on binlerce insanın Adalet Yürüyüşüne destek vermeleri ile tarih yazdılar.

Miting alanından dönüşte yurttaşların burada kalırım korkusu ile panik olarak hareket etmeleri. Otobüslerle gelenlerin motorla döneceği nerden çıktığı belli olmayan bu habere karşı gerekli müdahale yapılamaması ise Milyonlarca insanın katıldığı Dünya’nın en büyük eylemi Adalet Yürüyüşünün son gün hatası olarak görüldü.

Sarıyer Belediyesi, Sarıyer Belediye Gönüllüleri, Sarıyer CHP İlçe Örgütü ve Sarıyerli Yurttaşlar “ Adalet Yürüyüşü’nde “ Siyasi tarih yazdılar…

Teşekkürler Sarıyer

Sarıyer Times