Son Dakika Haberler

Tekin, Türk Siyaseti Kirlenmiştir.

Tekin, Türk Siyaseti Kirlenmiştir.
Okunma : 99 views Yorum Yap

gurselCHP Genel Başkan yardımcısı Istanbul Büyükşehir Belediye başkan day adayı. Gürsel Tekin dünya ile yarışabilcek bir belediye vaad ediyorum dedi.
Gürsel Tekin İstanbul’un medyanın merkezi olduğunu söylerek, “medya burada hep belrleyici oldu. bunun da zemine oturması gerektiğine inanıyorum. Medya siyasete müdahale etmeye başlarsa kuralsızlık başlar” ifadelerini kullandı.
Gürsel Tekin, NTV’de yayınlanan bir programda İstanbul adaylığı üzerine soruları cevapladı:
TĞRK SIYASETI KIRLENDI
Neden İstanbul?
Bugün sayın Başbakan’ın önceliklerine baktığınızda birinci sırada İstanbul geliyor. İstanbul çok önemli bir şehir. İstanbul’daki AVM’lerin sahiplerinin önemli kısmında küresel sermayenin sahipleri olduğunu görüyoruz. Maalesef Türk siyaseti çok kirlendi, özellikle belediyeler… Gürsel Tekin olarak belediye başkanı olsam bugün dünyayla yarışabilecek bir belediye vaad ediyorum.
ISTANBUL DEMOKRASŞ VE ÖZGÜRLÜĞÜN ÖNÜNÜ AÇACAK
İstanbul medyanın merkezi. Medya burada hep belirleyici oldu. Bunun da zemine oturması gerektiğine inanıyorum. Medya siyasete müdahale etmeye başlarsa kuralsızlık başlar. İstanbul aynı zamanda demokrasinin ve özgürlüğün önünü açacak. İstanbul 20-25 milyonluk bir kent haline gelmiş. Bu konuda hayallerimin olduğunu partim de biliyor İstanbullular da biliyor. İstanbul’da birikmiş bu sorunları ancak CHP çözebilir. Partim bana görev verir ben de belediye başkanı olursam İstanbul’un sorunlarını çözeceğim.
KILIÇDAROĞLU CHP’Yi DESTEKLİYOR
Aday adaylığınızı açıklamadan önce genel başkan bilgisi dahilinde yaptığınızı söylediniz. Sarıgül de siz aday adayı olduğunuzu açıkladığınız gün Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte “İstanbul’un anahtarını getireceğiz” dedi. Kılıçdaroğlu kimi destekliyor?
Kemal Kılıçdaroğlu CHP’yi destekliyor. ‘İstanbul’da nasıl iktidar olunur’ bunu destekliyor. Bireysel tercihine bakarsanız, onun tercihi Gürsel Tekin’dir. Ama Sayın genel başkanımız bütün kriteleri değerlendirerek karar verecektir.
Dün Genel Başkan ile yan yana oturmamanız gündeme geldi. Aranızın kötü olduğu iddia edildi. Bu konuda ne diyeceksiniz?
Elbette gerginlik söz konusu yok. Medya karı-kocayı bile ayrıyor, ama hepsi nafile.
Melih Gökçek İstanbul için sizin şansınızın daha yüksek olduğunu söyledi.
Melih Bey’in ne dediği önemli değil. İstanbul’u da alacağız, Ankara’yı da alacağız.
TÜRKIYE LIDERI OLAMAMIŞ
Sarıgül’ün ‘Erdoğan dünya lideri’ açıklaması hakkında ne diyeceksiniz? Sayın Sarıgül ironi yaptığını ifade etti, bunun üzerine bir şey söylemek mümkün değil. Sayın Başbakan’ın dünya lideri olması mümkün değil. O daha Türkiye lideri olamamış.
KADIKÖYÜ DÜŞÜNÜYOR MU?
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmazsa Kadıköy’ü düşünür müsünüz?
Gürsel Tekin 2009’da il başkanıydı. İstediğim ilçede belediye başkanı olma imkanım vardı.
İstanbul projeleriniz neler?
Ulaşım tabii ki. İstanbul’un ulaşım sorunu çok önemli. 2.’si mülkiyet sorunu. 3.’sü doğal felaketlere karşı hazırlayacağız.