Son Dakika Haberler

TEMELİ DUYGUSAL ZEKAYA DAYANAN LİDERLİK

TEMELİ DUYGUSAL ZEKAYA DAYANAN LİDERLİK
Okunma : 122 views Yorum Yap

imageBireysel Psikolojik Hizmetler ve Kurumsal Danışmanlık alanında 29 yılı aşkın tecrübesini The Forton Group ile yaptığı işbirliğiyle Bireysel ve Kurumsal Koçluk alanına da taşıyan DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü; Forton Yöneticilere Akredite Liderlik/Koçluk Eğitimlerinin ikinci modülünü başlatıyor.

“Dönüşüm”, “Gelişim” ve “Ustalık” olmak üzere üç modülden oluşan Forton Yöneticilere Akredite Liderlik/Koçluk Eğitimleri, ICF Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından da resmen tanınıyor.

Katılımcıların mevcut koçluk becerilerini kullanarak takımlara liderlik etmeleri, çalışma arkadaşlarına destek vermeleri, duygusal zekâyı koçluk becerileri ile birlikte kullanmaları, kendileri ve diğer kişiler için duygusal yetenek oluşturarak geliştirmelerinin amaçlandığı Gelişim Modülü 2 Temmuz 2014, Çarşamba günü başlayacak.

Üç günlük sınıf içi eğitimi takiben 4 adet grup süpervizyonu ve 4 adet bire bir süpervizyondan oluşan eğitim; DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden Uzman Psikolog, Kurumsal Eğitmen, Profesyonel Koç Burcu Çanacık ile Sosyolog, Proje Uzmanı, Profesyonel Koç S. Zeynep KILIÇ tarafından verilecek.

Forton Yöneticilere Akredite Liderlik/Koçluk Eğitimleri’nin koçluk becerilerinin güçlü bir iletişim aracı olarak kullanılması, liderlik yeteneklerini geliştirmesi amacıyla tasarlandığını anlatan DBE Kurumsal Gelişim Merkezi Müdürü Ayşegül Horozoğlu, “Forton Yöneticilere Akredite Liderlik/Koçluk Eğitimi, hem çalışan bağlılığı hem de duygusal zekaya sahip liderler oluşturmak için nöro-bilimde yapılan çalışmaları baz alıyor. Eğitimlerde, başarılı kurum oluşturabilme ve çalışanlardan en yüksek verimi alma amaçlanıyor” dedi.

Duygusal zeka liderliğini destekleyen eğitim…
DBE’nin terapi ve kurumsal alanlardaki uzmanlığı ile sentezlediği The Forton Group Koçluk Modeli’nin ICF tarafından resmen tanındığını, ACTP (Accredited Coach Training Program / Akredite Koç Eğitim Programı) sertifikasyonlu olduğunu ve üç modülden oluştuğunu anlatan Horozoğlu, “Dönüşüm, Gelişim ve Ustalık olarak adlandırdığımız üç modül halinde eğitimlerimizi veriyoruz. Yöneticilere Liderlik/Koçluk Eğitimi hem koçluk becerisine sahip bir lider olmak isteyenlere hem de kurumlardaki liderlere uluslararası çapta akredite eğitim programlarıyla destek vermek isteyen dâhili koçlara, İK ve organizasyonel gelişim uzmanlarına birçok fayda sağlamaktadır. Yaklaşımımız, insanların yapabileceklerinin en iyisini yapabilmelerini ve güçlü takımlar kurmalarını, kültürel değişimi ve çalışan bağlılığını geliştiren duygusal zeka liderliğini desteklemektedir” dedi.
Eğitimin yüzde 80’inin uygulamalı olarak gerçekleştirileceğini anlatan Horozoğlu, “Eğitimizde katılım 12 kişi ile sınırlı. Eğitim sonunda başarılı olan katılımcılar The Forton Group (İngiltere) Profesyonel Liderlik ve Koçluk 2. Modül Sertifikası alacak. Ayrıca ICF Uluslararası Koçluk Federasyonu Sürekli Koçluk Eğitim Kredisi (29 saat) de kazanacak” dedi.