Son Dakika Haberler

Topbaş’tan Zekeriyaköy Halkına Saygısızlık

Topbaş’tan Zekeriyaköy Halkına Saygısızlık
Okunma : 126 views Yorum Yap

mdeniz_1Sarıyer’de 30 Mart 2014’de bir seçim yaşadık. Başbakanın hiç dilinden düşürmediği Milli İrade, Sarıyer de tecelli etmiş ve 25.000 oy farkı ile CHP iradesi iktidar olmuştur.Bu bölgenin siyasal tercihleri, sosyal hayattan beklentileri, yaşam tarzları sokağının , yolunun nasıl olacağı,  ona ne isim vereceği o sokakta yaşayan insanların istem ve arzuları doğrultusunda yapılır.

CHP’ li Belediyemiz sokak isimlerini bu doğrultuda gerçekleştirmektedir.Zekeriyaköy’de bir sokağa orada yaşayanların istemleri doğrultusunda ‘’3 Fidan’’ı çağrıştıran 3 gül ismi verilmiştir.Ancak Büyükşehir Belediye Başkanlığı bu ismi değiştirmiştir.

Bu doğrultuda, Sarıyer Zekeriyaköy Mahallesi’nde % 81 oy alan CHP seçmeni, kendi siyasal tercihlerine uygun olarak ‘’3 Fidan’’  ismi verdiği bir sokağın  ismini Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ne diye müdahale edip değiştirmek ister.Bu açıkça o semtte yaşayan vatandaşın milli irade tercihine müdahale değil midir?

Sayın Topbaşın bu tavrının gerek milli iradeye, gerek Zekeriyaköy Halkına, gerekse yaşamlarının baharında koparılan Deniz, Yusuf ve Hüseyin’ nin anısına yapılan bir saygısızlık olarak nitelendiriyorum.

Mehmet Deniz

CHP Sarıyer İlçe Başkanı