Son Dakika Haberler

“TOPLUMSAL BARIŞ VE UZLAŞMA KÜLTÜRÜ” MERCEK ALTINDA

“TOPLUMSAL BARIŞ VE UZLAŞMA KÜLTÜRÜ” MERCEK ALTINDA
Okunma : 132 views Yorum Yap

Zekeriyakoyforum panelEren Erdem , Ulaş Başar Gezgin ve Yıldız Tar, 28 Kasım Perşembe akşamı Zekeriyaköy Forum’un düzenleyeceği
“Toplumsal Barış ve Uzlaşma Kültürü” konulu panelde olacaklar
İSTANBUL- Zekeriyaköy Forum, kamuoyu gündeminde önemli yer tutan kimi konularda Sarıyer ilçesine daha fazla entelektüel birikim taşımak amacıyla her ay bir kez “Perşembe Buluşmaları” adı altında panel ve söyleşiler düzenliyor.
Alanının önde gelen uzmanlarının katıldığı bu buluşmaların ikincisi 28 Kasım 2013 tarihinde Sarıyer Demirciköy Kültür Merkezi’nde saat 20:00’de gerçekleştirilecek.
2014 Mart’ından başlayarak 18 ay içinde 3 seçim heyecanı birden yaşayacak olan Türkiye’de toplumsal barış ve uzlaşı iklimine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacağımızı düşünen Zekeriyaköy Forum, bu ayki panelin konusunu
“Toplumsal Barış ve Uzlaşma Kültürü” olarak belirledi.
Söz konusu panelin konukları,“İslam ve Kapitalizm” ve “Devrim Ayetleri” gibi kitapların yazarı AntiKapitalist Müslümanlardan Eren Erdem , Öğretim görevlisi ,yazar Ulaş Başar Gezgin ve “Yoldaş Ben İbneyim- Solun LGBT ile imtihanı” başlıklı kitabın yazarı, LGBT aktivisti ve gazeteci Yıldız Tar.
Panelde Türkiye’nin giderek tırmanan toplumsal kutuplaşma iklimini değerlendirecek olan panelistler, ülkede kalıcı bir toplumsal barışın tesisi ve uzlaşma kültürünün hakim kılınması için neler yapılabileceğini konuşacaklar. Panelin moderatörlüğünü forumdaşımız radyo ve tv programcısı Romina Özipekçi yapacak.
Panele dinleyici olarak katılmak isteyenler Zekeriyaköy Forum’un facebook sayfaları üzerinden ya da zekeriyakoy-forum@googlegroups.com adresinden organizasyonla irtibata geçip kayıt yaptırabilirler. Herkese açık olan panele katılım ücretsiz.
Zekeriyaköy Forum’un Perşembe Buluşmaları’nın ilki 24 Ekim 2013 Perşembe günü “Gezi ve Sonrası Tahayyül Dünyamız: Türkiye’deki Sivil Toplumsal Alan İçin Olası Fırsatlar ve Tehditler” başlığı altında gerçekleştirilmiş ve bu panele Doç. Dr. Koray Çalışkan, Doç. Dr. Yüksel Taşkın ve Yrd Doç. Dr. Erdem Yörük katılmıştı.
PANEL PROGRAMI
“Toplumsal Barış ve Uzlaşma Kültürü”
28 Kasım 2013, Perşembe 20:00
Sarıyer Demirciköy Kültür Merkezi
(Sarıyer Demirciköy yolu , British school karşısı – Arıköy girişi)
19:30 – 20:00 Karşılama ve Çay/Kahve Servisi
20:00 – 21:15 Panel 1. Oturum
21:15 – 21:30 Mola ve Çay/Kahve Servisi
21:30 – 22:45 Panel 2. Oturum ve Soru & Cevap