Son Dakika Haberler

TRAMVAY DURAĞINA HALİT AYAR’IN İSMİ VERİLECEK

TRAMVAY DURAĞINA HALİT AYAR’IN İSMİ VERİLECEK
Okunma : 103 views Yorum Yap

HALİT AYAR’IN ailesi bugün İstiklal caddesinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştü, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Halit AYAR’IN ailesini Ekrem İmamoğlu ile olayın yaşandığı yerde buluşturdu ve tramvay durağının isminin Halit Ayar durağı olacağını, Gençlerede bir mesaj olacağını belirtti.

İstiklal Caddesi’nde İTÜ mezunu Halit Ayar’ın öldürülmesinin üzerinden 1 ay geçti. Ayar’ın ailesi bugün İstiklal Caddesi’nde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştü.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstiklal Caddesi üzerindeki Tünel tramvay durağında, 7 Eylül gecesi katledilen İTÜ’lü Halit Ayar’ın ailesiyle, olayın yaşandığı yerde bir araya geldi.

Aileye taziyelerini ileten İmamoğlu, kendisine eşlik eden yardımcılarına, “Simgesel bir çalışmayla Halit’in ismini buraya verelim. Gençlere bir mesaj içeriği olsun. Üniversite ile birlikte yaparsak çok iyi olur” şeklinde talimat verdi.

Beyoğlu İstiklal Caddesi Tünel tramvay durağında oturan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunu Halit Ayar ve bir arkadaşının yanına gelen iki kişi para istedi. Cinayetin işlendiği 7 Eylül Cumartesi günü, Ayar ve arkadaşına, yanlarına gelip para isteyen, başka suçlardan yattıkları cezaevinden izinli çıktıkları tespit edilen şüpheliler, bıçakla saldırdı.