Son Dakika Haberler

TÜNELLERİNİ ADETA BİRER GÖLETE ÇEVİRMEYİ BAŞARAN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ TÜM DÜNYA KENTLERİ KISKANIYOR!

TÜNELLERİNİ ADETA BİRER GÖLETE ÇEVİRMEYİ BAŞARAN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ TÜM DÜNYA KENTLERİ KISKANIYOR!
Okunma : 89 views Yorum Yap

İstanbul’da altyapı eksikliği nedeniyle hayatı felç eden yağışı Meclis gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, “İstanbul’u 23 yıldır, Türkiye’yi 15 yıldır yönetenler; Hiç mazeret aramayın! İstanbul’u mukaddes bir emanet değil, rant kapısı olarak görerek, sadece bugünkü İstanbullara değil, İstanbul’da yaşayacak gelecek nesillerimize de en büyük kötülüğü yaptınız. Eserinizle övünebilirsiniz!” dedi.

İstanbul’un sular altında olduğunu hatırlatan Didem ENGİN, “Altyapı sefaleti ve basiretsiz AKP belediyeciliği hayatımızı felç etti. Tüneller, metrolar, caddeler sularla doldu. İnsanlar boğulma tehlikesi geçirdi” dedi.

AKP İSTANBUL’UN DOĞASINI VE YEŞİLİNİ KATLETTİ, İKLİM DENGESİNİ ALTÜST ETTİ!

İstanbulluların bu sefaleti ilk kez yaşamadığını hatırlatan Didem ENGİN, “İstanbul gibi eşsiz güzelliğe sahip bir şehrin, doğasını ve yeşilini katlederek, şehrin iklim dengesini altüst eden, altyapısını düzgün planlayamayan ve her yağmurda İstanbul’un caddelerini, tünellerini adeta birer gölete çevirmeyi başaran İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni eminim tüm dünya kentleri kıskanmıştır” sözleri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi.

İSTANBUL RANT KAPISI DEĞİL, MUKADDES BİR EMANETTİR!

İstanbul’u 23 yıldır, Türkiye’yi ise 15 yıldır yönetenlerin hiçbir mazeret aramaya hakları olmadığı söyleyen Didem ENGİN, “İstanbul’u mukaddes bir emanet değil, rant kapısı olarak görerek sadece bugünkü İstanbullara değil, İstanbul’da yaşayacak gelecek nesillerimize de en büyük kötülüğü yaptınız. Eserinizle övünebilirsiniz!” diyerek tepkisini gösterdi.