Son Dakika Haberler

TÜRKİYE’DE, EN ERKEN PANDEMİ MÜCADELESİNE BAŞLAYAN BELEDİYE

TÜRKİYE’DE, EN ERKEN PANDEMİ MÜCADELESİNE BAŞLAYAN BELEDİYE
Okunma : 512 views Yorum Yap

Dünya’nin salgın koronavirüs mücadelesi Wohan’da başlarken ileriyi gören, virüsün İtalya halkına bulaştığında “Pandemi” boyutuna gelmeden, İngiltere, Almanya sınırlarına ulaşmadan, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç özel olarak topladığı Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerini 6 saat süren acil Corona İle Mücadele) gündemli toplantısı gerçekleştirdi.

TÜRKİYE’DE, EN ERKEN PANDEMİ MÜCADELESİNE BAŞLAYAN BELEDİYE

Sağlık, Temizlik, Veteriner ve Sosyal Yardım Müdürlükleri ile Sarıyer operasyon ekibi düzenledi, dezenfekte ekibi kuruludu o gece çalışmalara başladılar.

Şükrü Genç, Başkan Yardımcıları ve İlçe Kaymakamı ile yapılan görüşmeden sonra ise Sarıyer genelinde mahalle ilaçlama ve ilaçlı yıkama projesi kapsamında birlikte çalışma ekipleri oluşturdular.

HASTANE, SAĞLIK KURULUŞLARI

Tüm Sarıyer gece gündüz, önce Sağlık Kuruluşları, Hastaneler, Aile Sağlık Merkezleri, Eczaneler, ana cadde ve sokaklar, dükkanlar, Bankaların hepsi belirli bir program içinde dezenfekte çalışmaları yapıldı.

DİNİ İBADETHENELER

Talep üzerine siteler içinde bulunan bloklar, Muhtarlıkların talepleri doğrultusunda mahallesinde gösterilen evler. Meydanlar, Camiler, Kiliseler, Cemevleri, Dernekler Kamu kurum ve kuruluşları dezenfekte edildi.

BANKLAR SÖKÜLDÜ

Meydanlarda insanların toplanmasını engellemek için yakalar başlamadan önce Meclis Üyelerinin talepleri doğrultusunda Büyükşehir’e ait olan büyük meydan parkalarında bulunan oturma alanları ve banklar söküldü, depoya kaldırıldı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise yapılan çalışmaları 5 ulusal TV programına çıkarak anlattı.

BU İŞİN İKTİDARI, MUHALEFETİ SİYASETİ YOK.

Meclis Toplantıları Temmuz ayına kadar ertelendiği için olacak Muhalefet sosyal medyada boş durmuyor. Vatan, Birlik Beraberlik, Virüs dünyada olduğu gibi Türkiye’de Pandemi durumuna gelmiş, Alışla gelmiş şekilde küçükte olsa muhalefet sosyal medyada kendine zemin bulmaya çalışıyor.

Biz meclis üyelerine yakışan belediyelerde kimin iktidar olduğu değil. Kimin ne istediği. Kime nasıl yardımımızın dokunacağıdır. Bir talep ve istekler olduğunda Sarıyer Belediyesi tüm imkanlarını bugünler için seferber etmektedir.

İLK KARANTİNA YARDIMI

Ayrıca ilk “Karantina Yardımını” Şükrü Genç bir gün içinde faaliyete geçirerek, 24 saat içinde paraları yatırmak suretiyle Türkiye de öncü belediye başkanı olmuştur.

Karantina yardım projesinden sonra “Vefa Projesi “ gerçekleşmiş, çalışmalar devam etmektedir.

Mustafa Balcı