Son Dakika Haberler

Ümmet Yerine Millet Olunuz! Zafer SAVAŞKAN

Ümmet Yerine Millet Olunuz!  Zafer SAVAŞKAN
Okunma : 136 views Yorum Yap

Sözcü gazetesinden Veli Toprak’ın haberine göre, AKP çevrelerinin çok yetenekli arkadaşımız dedikleri Nusret Yurter,  Başbakanlık’a bağlı Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın Dubai temsilciliğini yapacak. Yurter AKP li vekil Soner Aksoy’un da damadı. Başbakan Yardımcısı Babacan’ın kayınçosu, Başbakanlık Tanıtım Ajansı’nın Dubai Temsilcisi oldu. Kayınçoya 28 bin dolar maaş bağlandı.

Ankara Atatürk orman çiftliğine “Başkanlık Sarayı” yapılıyor, Gizli ihale ve inşaatın bedeli 300 milyon, İç düzenlemelerine ne kadar harcanacağı belli değil!

İki bakanımız Amerika da, Cumhurbaşkanımız Amerika da, Nato dan Türk Generallerin çoğaltılması kararı çıktı, ABD nin istemediği ülkelere daha fazla asker gönderilmesi için olanaklar sağlandı,

Başbakan Erdoğan Terör konusunda yardımcı olmak için Pakistan’a gitti. Türkiye de yıllardır terör sorunu halledilemedi, Kazakistan seyahati ile yurt dışı şimdilik tamamlanmış oldu, Devlet yetkilileri leyleği havada görmüşler, devamlı gezmekle meşguller, millet kuruşun hesabını yaparken gezsinler, özel uçaklar ve diğer masraflar.

%50 artan Millet Vekili masrafları, milyonlarca dolar arabalar, uçaklar, daha nice dünyanın lüzumsuz harcamaları, sadece üst düzey bürokratlar için diğer devlet birimlerinde masraflarda bunların dışında, Yunanistan, Portekiz, İskoçya, İtalya düşünmez bu konularda.

KESK memurlarına 3+3 düşünüldü, oysa seneyi ikiye değil de 3+3+3+ yapılabilseydi daha iyi olacaktı, bazı rakamları çağrıştırmış olsa da 4+4 den 3+3 ü tercih etti. Birden Yunanistan aklına geldi, bu sefer 3+3,5 yapıldı, 0.5 puan 15 lira civarına tekabül etmektedir, Bu bir sadakadır, Kömürle, makarnayla, çeyrek altınla kandırıp oy aldıkları halkı memurlara +15 fazla zam vererek kandıracak, Toplam, 3+3,5 100 tl bile etmemektedir. İnsanların kışın ödeyecekleri doğalgaz zamlarını ancak karşılayacaktır, Hükümetin niyeti sadakalarla yaşamaya çalışan şükürcü toplum yaratmak.

Memurlara sesleniyorum, Büyük bir kısmınız referandum da EVET le seçimlere de AKP ye oy vererek bugüne getirdiniz, Siz diyet borcu 3+3,5 rahatladınız mı?

Sadece memurların değil halkın her kesiminin yanlış uygulamalardan çeşitli problemleri var ve bu problemler her gün artarak devem etmektedir.

Bilhassa ekonomik problem ön plana çıkmaktadır, Bugünü yarından daha çok arayacaksınız.

Tüm Memurların şapkalarını önüne alıp düşünmelerini istiyorum. Ben nerde yanlış yaptım, Her sorunun mutlaka bir çözümü vardır.

Ümmet olmak yerine millet olamaya çalışırsanız geç kalmış sayılmazsınız.

Zafer SAVAŞKAN