Son Dakika Haberler

Uslu Şeyi, Atakan Metin

Uslu Şeyi, Atakan Metin
Okunma : 145 views Yorum Yap

UsluUs, akılla eş anlamlı.
Ne kadar uslu çocuk deriz. Çok konuşmayan, yaramazlık yapmayan çocuklar için kullanmayı tercih ederiz. Çünkü çok konuşanı sevmez, yaramazlık yapana ceza vermeyi genlerimiz itibarıyla büyüklük sayarız. Bundan da gururlanırız hani. Uslu olmak, iyidir teamüllere göre.
Son günlerde müzik kanallarında bir şarkı var. “Uslu Uslu” ismiyle. Klibi de ilginç. Biraz araştırınca Belçika’da yaşayan ve yeni neslin yıldız adaylarından birinin şarkısı olduğunu görüyoruz. Şarkı pop alanında iş yapar. Şarkıcı da yakışıklı biri. Adı Tugay. Ancak işin enteresan tarafı klip. Klipte Tugay bir kıza aşık oluyor ve fotoğraflarını sevdiği kıza hissettirmeden çekiyor. Çekiyor ama yakalanıyor sonunda. Fakat öyle tatsız bir yakalanma değil. Kız görüyor çektiğini ve gülümsüyor Tugay’a. Tugay’da tam bir uslu çocuk gibi başını eğiyor. Utanıyor hınzırca ama pişman değil. Sonu mu? Malum. Bir aşk başlıyor.
Şimdi gündem kaset savaşları. Fotoğraflar, videolar. Gizli çekimle yapılan tüm özel hayat şantajları. Cemaat ve cemaatin desteklediği iktidar arasında sürdüğü ileri sürülen bir savaş. Mehmet Baransu ve Emre Uslu eldeki bilgi ve belgeleri 1 Aralık’ta yayına geçirecekleri bir site ile açıklayacaklar.
Gündeme düşürülenler bunlar.Bu da strateji olabilir.
Biraz araştırınca Baransu ve Uslu’nun belgelere ulaşmada usta olduklarını görüyoruz. Kasetler ve belgeler gazetecilik alanında iş yapar. Ancak işin enteresan tarafı videoları ve ses kayıtlarını görüp göremeyeceğimiz. Belki de kasetlerdeki yakalanmalar tatsız birer yakalanma değil. Çekilen görüyor çekildiğini ve gülümsüyor kameraya. Videoyu çektiren de tam bir uslu çocuk gibi başını eğiyor. Utanıyor hınzırca ama pişman değil. Sonu mu? Malum. Belki de yeniden aynı aşk başlar. Belki de bunların hiçbiri olmadan yepyeni bir ittifak başlar.
Belki de…
Fener’e gol olmasın.